ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Герої АТО
Незабаром 5-й щорічний музейний мистецький фестиваль "ARTколаж"-2017
13 Квітня 2017 р.

На початку ХХ ст. у провінційному містечку Проскурові в будівлі, зведеній для промислового банку, її тодішній власник, купець Давид Ніренберг, облаштував на першому поверсі невеличкий готель «Венеція».

Чому була обрана саме така назва, сьогодні достеменно невідомо. Проте здогадатись нескладно: Венеція з давніх-давен асоціювалась з культурою, цивілізацією, процвітанням. Цього, вочевидь, прагнула і тогочасна проскурівська торгова еліта.
Отже, цілком закономірно, що саме в цій старовинній будівлі, яка поєднала в собі декілька архітектурних стилів, вже наприкінці того ж ХХ ст. замешкав Хмельницький обласний художній музей, покликаний самим історичним провидінням тримати й надалі курс на європейський культурний розвиток. І нехай його символом буде Венеція, одне з найкрасивіших і найромантичніших міст Європи, місто мостів і лагун, карнавалів і гондол; місто-музей, де на людних вулицях гармонійно співіснують минуле і сучасне, де вже понад сто років відбувається найпрестижніший міжнародний форум сучасного мистецтва «Венеційська бієнале».

На цьогорічному фестивалі «ART’колаж», присвяченому Міжнародному Дню музеїв та Дню Європи, ми пропонуємо вам зануритись у культуру Венеції, давню і сучасну, знайому й загадкову, побачити Венецію очима художників і поетів, композиторів та режисерів. Ставши учасником фестивалю, ви зможете самостійно виготовити венеційську маску, створити живописну ведуту, дізнатись подробиці виготовлення муранського скла, випробувати себе у тематичному квесті й дістати приз від самого Дожа. На вас чекатимуть нові цікаві знайомства і сюрпризи!

Ми відкриті для всіх, хто має власні креативні ідеї і може допомогти зробити фестиваль ще яскравішим.