Вечір пам’яті, до 80-річчя з дня народження творця української державності В’ячеслава Чорновола
Інформує О. Нікітіна
12 Січня 2018 р.

11 січня 2018 року, у Хмельницькому обласному художньому музеї відбувся вечір пам’яті, приурочений до 80-річчя з дня народження творця української державності В’ячеслава Чорновола.

Історичний період українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х – 90-х рр., одним з засновників якого був В’ячеслав Чорновіл, породив унікальний культурний пласт шістдесятництва.
...Натхненні ідеєю української Незалежності, представники даного мистецького руху вели свою боротьбу на тогочасній культурній ниві, використовуючи замість зброї та агітації метод інтелектуальної еволюції — свою відверту творчість. Літератори та художники в ряді однодумців Чорновола будували культуру омріяної вільної України, за що платили особистою свободою, а іноді й життям.
В якості мистецького колажу доби шістдесятників до програми заходу були включені не тільки історичний огляд суспільно-політичного шляху Гетьмана українського козацтва Чорновола, а й вибрані поетичні та музичні твори у виконанні співорганізаторів — міської літературної спілки «Поділля». Художню компоненту вечору склала презентація творчості духовного побратима Чорновола — заслуженого художника України, лауреата Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка Опанаса Заливахи, вибрані твори якого містить колекція ХОХМ. Окрему увагу гостей привернув виступ очевидця переломної доби української історії — дисидента, шістдесятника, співкамерника Василя Стуса, громадсько-політичного діяча Кузьми Матвіюка.
Твори поетів-шістдесятників лунали у виконанні членів Хмельницької літературної спілки «Поділля», а саме: Володимира Олійника, Віталія Матеуша, Шкапія Степана, Марії Лисайчук, Миколи Хоружея та барда Леоніда Мазура.
Варто зазначити, що ключові цінності шістдесятництва — воля й соборність України, актуальні й тепер, коли територіальну цілісність та незалежність держави відстоюють вже сьогоденні герої Сходу — воїни АТО. Доказом цього стали гості заходу курсанти Національної Академії прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького, представники громадських організацій обласного центру, подільські митці, які вшанували пам’ять героїв сьогодення і світочів минулих літ хвилиною мовчання.
Згадуючи всіх борців за рідну землю, живих і полеглих за майбутні покоління, хочеться підсумувати, що справжній патріотизм міститься не у лозунгах та гучних заявах, а у почуттях гордості за надбання національних культури і мистецтва, готовності діяти в інтересах вітчизни з вірою у об’єднаний та вільний український народ!