Виставка творів Аріни Чабан «ЖиТИ МИстецтвом». До Міжнародного дня боротьби з орфанними захворюваннями.
Інформує О. Нікітіна
26 Лютого 2018 р.

«ЖиТИ МИстецтвом» — виставка юної мисткині Аріни Чабан, творчість якої 28 лютого о 15.00 презентує жителям і гостям краю Хмельницький обласний художній музей. Роботи 13-річної дівчинки особливо насичені любов'ю до життя у всіх його проявах, адже Аріна страждає на тяжку хворобу — спінальну м'язову атрофію.
Дане захворювання відноситься до орфанних, тобто рідкісніх. І хоча офіційна статистика щодо орфанних хвороб не ведеться, прийнято вважати, що кількість хворих складає 5% від усього населення. Проте, більшість орфанних хворих не піддається повністю своєму ворогу — діагнозу лікарів, а навпаки живе напрочуд насиченим життям, особливу частку якого складає саме мистецтво.
Арт-терапія, або іншими словами — лікування мистецтвом на сьогодні є тим рятівним методом, який покладений відродити віру хворої людини у її творчу основу та здібності. Адже орфанні митці особливо цінують кожну можливість проявити себе та зробити цей світ бодай на крихту краще та добріше.
Так проживає свій день і наша героїня — Аріна, у творчості та мистецькому пошуку. У неї обмежені хворобою фізичні можливості, функціональною є лише мускулатура рук, але достатньо волі і сил, аби займатися живописом. Мрійливі світи, створені Аріною, пробуджують віру у краще навіть у заклятих скептиків. Роботи художниці насичені яскравим колоритом та казковими образами, сюжети картин сповнені позитивом та жагою до пригод. «Повноцінне життя» — словосполучення, яке асоціюється у Аріни саме з цінністю кожної творчої миті. Як зауважує маленька майстриня, саме творчість запалює у ній внутрішню силу боротьби за кожний новий день. До такого світогляду закликає Аріна й своїх особливих товаришів-побратимів за діагнозом.
Не випадково виставка Аріни Чабан відкриється саме 28 лютого — у Міжнародний день боротьби з орфанними захворюваннями. Саме цього дня тисячі орфанних хворих звертають увагу оточуючого світу на свій девіз — «Рідкісність покажи». Ми ж наголошуємо на другій частині даного слогану — «Турботу прояви» і пропонуємо не співчуттям, а ділом долучитись до руху «боротьби» через арт-терапію за повноцінне життя.
Подолян закликаємо взяти участь у благодійному зборі арт-приладдя, що буде передане дітям, які живуть з орфанними хворобами, для насичення їх життя яскравими барвами мистецтва та творчим пошуком. Адже жиТИ МИстецтвом варто лише разом!
Акція стартує 28 лютого 2018 року і триватиме місяць.