«Творчість — то моя сфера, то мій оголений нерв...». Зустріч з художником, поетом, філософом, педагогом Едвардом Міляром 27.02.2018
Інформує С. Шемчук
27 Лютого 2018 р.

«Творчість  то моя сфера, то мій оголений нерв, як електрошок, як рана, болить душа...».

Хмельницький обласний художній музей знову радо приймав гостей — студентів Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії та Хмельницького медичного коледжу. В рамках проектів «Творчі зустрічі» та «Мистецьке сусідство» (спільно з обласною бібліотекою для дітей ім. Т. Г. Шевченка) відбулася зустріч з хмельницьким художником, живописцем, графіком, мистецтвознавцем, поетом, почесним професором, академіком МАФОБ Едвардом Міляром. Це людина, яка не просто бачить світ, а по-своєму осмислює його, силою свого таланту намагається перетворити, бореться за порятунок людства від катаклізмів та екологічних катастроф. Він є автором багатьох міжнародних виставок, написав понад 3000 полотен у різних жанрах і на різні теми.

Ще донедавна ми знали Міляра як художника різнобічного, а в 2000 році він розкрився і як поет. Вийшла друком його збірка «Поезія. Поетика». У книгу, поряд з віршами 15-річного Едварда, який тільки пробує поетичне перо, вміщені, здебільшого, білі вірші 50-річного Едварда Рафаїловича, який в поезії шукає філософського зерна, іншого свого світу. Митець за допомогою слова і пензля прагне витворити свій власний світ, розкрити загадкову сутність людини, сенс її життя.

Захід відбувся у залі, де розміщено роботи творчого об'єднання «Рефлекторний взаємозв'язок», засновником якої є Едвард Рафаїлович. П'ятеро його учениць і презентували цю виставку. До речі, декілька картин, представлених в експозиції, створені у творчому співавторстві із самим художником. Тобто митець, не тільки розповів про свій творчий шлях, але й мав змогу, таким чином, ознайомити з творчим набутком своїх учнів.

Під чудові музичні композиції у виконанні скрипалів, студентів Хмельницького музичного коледжу, звучали авторські вірші Міляра, панувала невимушена щира атмосфера.