Інформує С. Шемчук

В обласному художньому музеї напередодні річниці віддня народження українського поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка, в рамках проекту «Мистецькі зустрічі» відбувся творчий вечір «Тарасові думи вічні».

6 березня тут звучала чарівна музика українських і європейських композиторів у виконанні студентів Хмельницького музичного коледжу. Привітала гостей заходу директор музею Ольга Долінська. У ході виступу, зокрема, зазначила, що у фондах музею зберігаються більше ста творів відомих українських художників, наріжною темою творчості яких стала саме «шевченківська». А у мистецькій вітальні до визначної дати експонується міні-виставка «Шевченкіана в музейній колекції».

У ході заходу переможці конкурсу читців декламували безсмертні поезії Кобзаря, а члени Хмельницької літературної спілки «Поділля» В. Олійник та О. Лихогляд читали власні вірші, в яких звертаючись до знакової для нації постаті, вклали своє розуміння її.

Нині ми стоїмо на порозі переосмислення Шевченка як модерної постаті сучасної України, а не революційного демократа, чи поета-бунтівника, захисника знедолених і скривджених, якто трактувалося раніше. Ще за життя доля, слава поета були притягальними для сучасників й лишаються такими й досі. Таїна Тарасового слова, його страдницький життєвий шлях, завжди будили розум і душу, спонукали вимірювати власні вчинки з позиції особистої відповідальності. Шевченко іде з нами, а його символізм та пророчий зміст думки і слова ще довго будуть актуальними. Вони нерозривно пов'язаніз історією і сьогоденням українського народу, його боротьбою за незалежність, суверенність і єдність України.

Саме тому гості заходу, курсанти Хмельницької Національної академії Державної прикордонної служби України та студенти кооперативного торгівельно-економічного інституту, були приємно вражені щирості таких виступів, майстерності музикантів і співаків. Адже така синтеза мистецтв — літератури, образотворчості і музики, —вочевидь, бентежить, подивляє, захоплюює.

Світла постать Тараса Шевченка з його беззавітною любов'ю до народу, до своєї Батьківщини мала і матиме величезний вплив, викликала і викликатиме щире захоплення в усі часи. Його ім'я органічно вплелося в історію та культуру не тільки українського народу,воно знане далеко за межами рідного краю.