Інформує Л. Сковерко

З такою назвою 5 квітня у музейній галереї «На Проскурівській» відкрилася виставка хмельничанина Володимира Петровського

Емоції і душевні переживання є невід'ємною частиною життя кожного з нас. Проте, особливо чутливими є натури творчі. Багато почуттів складно описати словами, а художниквтілює в образах те, про що і розповісти-то ніяк не виходить.Напрямок творчої думки може бути найнесподіванішим, найнепередбачуванішим: часто образ твориться без втручання раціональногофактора, його наче породжують з власних глибин пастозні нашарування олійних фарб.Але ж не треба забувати, що емоції бувають різними. Це і радість, і смуток, і любов, і ненависть… Кожен митець вкладає в картини власнесвітовідчуття. Життя дуже багатогранне: є і позитивні сторони, і сумні уривки.

До експозиціїувійшли 15 робіт члена Національної спілки художників України Володимира Петровського. Він народився 1984 року у м. Хмельницький, освіту здобуваву Вижницькому коледжі декоративно-прикладного мистецтва ім. В. Шкрібляка (відділ художнього текстилю) та Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича. Володимир – учасник багатьох Всеукраїнських виставок, Міжнародної виставки живопису у Чернівцях («Різдвяний янгол»), Міжнародного пленеру та колективної виставки у м. Ліпани (Словаччина, 2017 р.). Зараз, у співпраці із знаним хмельницьким художником Володимиром Карвасарним, працює над вітражами та мозаїкою на фасаді костелу у Городку. Проте, каже, що «для душі» створює роботи у техніці живопису та гобелени. Деякі з них представлені на розсуд глядача.

У насичених, яскравих живописних роботах автор відображає емоційні коливання, пов'язані з різними подіями.На перший план виходять особисті ліричні переживання кожного моменту життя, кожної його хвилі («Мелодія», «Танок», «Самотність»). Проте, не могли не вилитись на полотно і враження від подій, що відбувалися на Майдані («Реквієм», 2014 р.), рефлексії на тему голодомору («Надія», 2017 р.). Підсвідомість кожного глядача по-своєму доповнює картини, формуючи цілісний образ в рамках кожної роботи.

Зовсім інші за стилем та тематичним наповненням гобелени Володимира Петровського. Образи для них автор черпає у літературі («Тіні забутих предків», «Лукаш та Мавка»), природі («Весна»), прадавній культурі («Трипілля»). Інколи, основою для сюжету є символічне дерево життя та птахи («Народження», «Берегиня»).

Таким чином, автор на інтуїтивно-емоційному рівні доносить до глядача свої внутрішні інспірації і в той самий час залишає простір для кожного, дає можливість індивідуально розуміти та трактувати побачене, віднайти власні «змісти». В цій експозиції кожен зможе знайти для себе щось важливе, складне, суперечливе, але в будь-якому випадку цікаве.

Виставка діятиме до 30 квітня.

Людмила Сковерко, науковий співробітник
Хмельницького обласного художнього музею