Інформує О. Долінська

Яскравість і насичення фарб, свіжість кольорів, блиск і розкіш, рівна своєю красою сяйву дорогіцінних каменів — ось неповний перелік тих якостей, які впродовж століть і по тепер залучають до емалі художників та ювелірів. Одним із сучасних майстрів-емальєрів є Олексій Коваль. Його мистецький проект "Емалі: Історія. Україна. Світ" тривав в обласному художньому музеї з 25 квітня по 31 травня. Вчора ж відбулася зустріч художника з учнями мистецьких навчальних закладів міста, викладачами. Майстер розповів про історію розвитку техніки емалювання, секрети та тонкощі творення цього дивовижного мистецтва, а також про свої незрівнянні емалі, в яких щедро і невимушено поєднує кольори і орнаменти, використовує інкрустації та елементи малої пластики. Подорожуючи світом, вивчаючи різні мистецькі техніки, надихаючись історією кожної країни, яку відвідав, Олексій створює емалеві картини, присвячені різним культурам. Особлива увага — українській тематиці. Серія його українських портретів, українські пейзажі ще багато сторічь розповідатимуть світові про чарівність нашого краю. Для гостей зустрічі художник провів авторську екскурсію експозицією та відповів на усі запитання.