Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші Герої
  Головна » ВИСТАВКИ » Анонс виставок
Виставки
Дайджест всеукраїнського ленд-арт симпозіуму «Простір покордоння»
Куратор виставки: М. Заславська
Період проведення виставки: 20 Жовтня 2017 р. - 26 Листопада 2017 р.

 

ПРОСТІР

ПОКОРДОННЯ

УКРАЇНА - СУМИ - МОГРИЦЯ

 

Дайджест всеукраїнського ленд-арт симпозіуму

«ПРОСТІР ПОКОРДОННЯ» — це подорож експозиційних проектів по 7 містам України, яка присвячена 20-ій річниці симпозіуму — Вінниця, Харків, Запоріжжя, Суми, Київ, Хмельницький, Дніпро, Львів.

Всеукраїнський ленд-арт симпозіум «ПРОСТІР ПОКОРДОННЯ» проходить поблизу села Могриця Сумської області на крейдяному плато біля археологічного простору скіфського та словянського городищ з 1997 року.

Ленд-арт симпозіум об’єднує провідних митців мистецтва довкілля та збирає в рамках одного простору авторів з різних місць — це відомі художники ленд-арту, творча та студентська молодь з Києва, Харкова, Вінниці, Дніпра, Львова, Ужгорода, Запоріжжя, Миколаєва, Луцьку, Сум.

Ленд-арт — як напрям у сучасному мистецтві, виник у 60-і роки ХХ століття та формує екологічне ставлення до довкілля, стверджує гармонійну взаємодію з оточуючим світом, стверджуючи діалог між людиною і природою.

Ділянка зацікавлень українського мистецтва довкілля – простір спільного існування, де домінантними виступають визначення «вплітання», «вписування», коли митці намагаються підкреслити, означити те, що вже існує у природі тисячі років незалежно від примх людини і сформувалося як архетипи у процесі людського становлення. Митці вбачають на меті створення образів з мінімальним втручанням у довкілля, переважно, з використанням природних матеріалів.

Перший в Україні Могрицький ленд-арт симпозіум дав поштовх для виникнення в інших регіонах подібних заходів («Шешори» у Карпатах, «Аплікація духу» — Вінниця, «Хортиця» — Запоріжжя, «Весняний вітер» — Київ, на кордоні з Польщею на Львівщині — фестиваль «Фортмісія»).

На форумі відбувається створення авторських і групових робіт у довкіллі, перформансів та дій у довкіллі, майстер-класи, лекції, доповіді, презентації персональні та колективні, дискусії, професійне спілкування, обмін досвідом та інформацією, виставки, театралізовані дійства, покази фільмів, відео-арту, тематичних підбірок світлин, диспути, ознайомлення з творчістю митців, з результатами роботи інших ленд-арт форумів.

Сумський ленд-арт симпозіум вважають столицею ленд-арту в Україні.

Могриця стала культурним брендом, яка популяризує мистецтво ленд-арту та як місце локалізації осередку сучасного мистецтва в Україні і світі.

«ПРОСТІР ПОКОРДОННЯ» — ленд-арт симпозіум, який прагне до розвитку діалогу людини з прадовкіллям, розширення естетичного простору від межі «я-території» художника до простору ландшафту, досліджує ландшафт як сутність — через образи, дії, звук чи жести, надає можливість розкриття різноманітних філософсько-естетичних змістів простору, які спонукають до сприйняття й переживання ландшафту, як творчої субстанції.

 громадська організація
ПРОСТІР ПОКОРДОННЯ

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр