Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші Герої
  Головна » ПРЕС-ЦЕНТР » Новини
Останні новини
Творчий вечір «Тарасові думи вічні»
Інформує С. Шемчук
7 Березня 2018 р.

В обласному художньому музеї напередодні річниці віддня народження українського поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка, в рамках проекту «Мистецькі зустрічі» відбувся творчий вечір «Тарасові думи вічні».

6 березня тут звучала чарівна музика українських і європейських композиторів у виконанні студентів Хмельницького музичного коледжу. Привітала гостей заходу директор музею Ольга Долінська. У ході виступу, зокрема, зазначила, що у фондах музею зберігаються більше ста творів відомих українських художників, наріжною темою творчості яких стала саме «шевченківська». А у мистецькій вітальні до визначної дати експонується міні-виставка «Шевченкіана в музейній колекції».

У ході заходу переможці конкурсу читців декламували безсмертні поезії Кобзаря, а члени Хмельницької літературної спілки «Поділля» В. Олійник та О. Лихогляд читали власні вірші, в яких звертаючись до знакової для нації постаті, вклали своє розуміння її.

Нині ми стоїмо на порозі переосмислення Шевченка як модерної постаті сучасної України, а не революційного демократа, чи поета-бунтівника, захисника знедолених і скривджених, якто трактувалося раніше. Ще за життя доля, слава поета були притягальними для сучасників й лишаються такими й досі. Таїна Тарасового слова, його страдницький життєвий шлях, завжди будили розум і душу, спонукали вимірювати власні вчинки з позиції особистої відповідальності. Шевченко іде з нами, а його символізм та пророчий зміст думки і слова ще довго будуть актуальними. Вони нерозривно пов'язаніз історією і сьогоденням українського народу, його боротьбою за незалежність, суверенність і єдність України.

Саме тому гості заходу, курсанти Хмельницької Національної академії Державної прикордонної служби України та студенти кооперативного торгівельно-економічного інституту, були приємно вражені щирості таких виступів, майстерності музикантів і співаків. Адже така синтеза мистецтв — літератури, образотворчості і музики, —вочевидь, бентежить, подивляє, захоплюює.

Світла постать Тараса Шевченка з його беззавітною любов'ю до народу, до своєї Батьківщини мала і матиме величезний вплив, викликала і викликатиме щире захоплення в усі часи. Його ім'я органічно вплелося в історію та культуру не тільки українського народу,воно знане далеко за межами рідного краю.

 

Інші новини 
7 лютого у ХОХМ відбувся Флешмоб «Повертайся додому»
8 Лютого 2019 р.

18 січня у музейній галереї відбулось відкриття виставки Тетяни Цимбарецької «ВІКНА, ЩО ЗМІНЮЮТЬ» (декоративний розпис на склі, інсталяції)
18 Січня 2019 р.

20 грудня у Хмельницькому обласному художньому музеї відбулось відкриття виставки робіт учасників обласного мистецького конкурсу імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра» та церемонія нагородження його переможців!
21 Грудня 2018 р.

Всеукраїнський науково-практичний семінар «Роль мистецько-оздоровчої діяльності у процесі розвитку та становлення особистості»
7 Листопада 2018 р.

Презентація 5-титомного видання «Історія декоративного мистецтва України»
6 Листопада 2018 р.

27 жовтня в «Галереї на Проскурівській» відбулось відкриття виставки ФАСАДИ
29 Жовтня 2018 р.

Творча зустріч з художником Тарасом Полатайком 12 жовтня о 17:00 у ХОХМ

12 жовтня 2018 року о 17:00

10 Жовтня 2018 р.

Виставка учнів творчої студії MPROSTIR «146 портретів щастя» в галереї "На Проскурівській"
5 Жовтня 2018 р.

Учні художньої студії "Mprostir" в гостях у ХОХМ
17 Вересня 2018 р.

14 вересня у нашому музеї стартував новий проект «Ранок з музеєм»
17 Вересня 2018 р.

Увага! Вакансія
13 Вересня 2018 р.

Уроки миру у ХОХМ
5 Вересня 2018 р.

ХОХМ на головному майдані Хмельниччини у День незалежності
27 Серпня 2018 р.

Святкові заходи у ХОХМ до Дня прапора та Дня незалежності
27 Серпня 2018 р.

Привітання хмельничан колективом ХОХМ з Днем Незалежності
23 Серпня 2018 р.

Проект Саши Шипілової Pikidrils в галереї "На Проскурівській"
21 Серпня 2018 р.

Нічна екскурсія в музеї
27 Липня 2018 р.

18 липня в галереї "На Проскурівській" відбулося відкриття виставки графіки та текстів Анастасії Сабадах "ДЕРЕВНЯ".
19 Липня 2018 р.

26 червня у ХОХМ відбувся перший день роботи обласного семінару „Пріорітетні напрямки роботи та завдання сучасного музею“
27 Червня 2018 р.

15 червня в "Галереї на Проскурівський" відбувся верісаж "Рожевої виставки"
18 Червня 2018 р.
© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр