Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші Герої
  Головна » ПРЕС-ЦЕНТР » Новини
Останні новини
«Емоції» Володимира Петровського (м. Хмельницький). Живопис
Інформує Л. Сковерко
6 Квітня 2018 р.

 

З такою назвою 5 квітня у музейній галереї «На Проскурівській» відкрилася виставка хмельничанина Володимира Петровського

Емоції і душевні переживання є невід'ємною частиною життя кожного з нас. Проте, особливо чутливими є натури творчі. Багато почуттів складно описати словами, а художниквтілює в образах те, про що і розповісти-то ніяк не виходить.Напрямок творчої думки може бути найнесподіванішим, найнепередбачуванішим: часто образ твориться без втручання раціональногофактора, його наче породжують з власних глибин пастозні нашарування олійних фарб.Але ж не треба забувати, що емоції бувають різними. Це і радість, і смуток, і любов, і ненависть… Кожен митець вкладає в картини власнесвітовідчуття. Життя дуже багатогранне: є і позитивні сторони, і сумні уривки.

До експозиціїувійшли 15 робіт члена Національної спілки художників України Володимира Петровського. Він народився 1984 року у м. Хмельницький, освіту здобуваву Вижницькому коледжі декоративно-прикладного мистецтва ім. В. Шкрібляка (відділ художнього текстилю) та Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича. Володимир – учасник багатьох Всеукраїнських виставок, Міжнародної виставки живопису у Чернівцях («Різдвяний янгол»), Міжнародного пленеру та колективної виставки у м. Ліпани (Словаччина, 2017 р.). Зараз, у співпраці із знаним хмельницьким художником Володимиром Карвасарним, працює над вітражами та мозаїкою на фасаді костелу у Городку. Проте, каже, що «для душі» створює роботи у техніці живопису та гобелени. Деякі з них представлені на розсуд глядача.

У насичених, яскравих живописних роботах автор відображає емоційні коливання, пов'язані з різними подіями.На перший план виходять особисті ліричні переживання кожного моменту життя, кожної його хвилі («Мелодія», «Танок», «Самотність»). Проте, не могли не вилитись на полотно і враження від подій, що відбувалися на Майдані («Реквієм», 2014 р.), рефлексії на тему голодомору («Надія», 2017 р.). Підсвідомість кожного глядача по-своєму доповнює картини, формуючи цілісний образ в рамках кожної роботи.

Зовсім інші за стилем та тематичним наповненням гобелени Володимира Петровського. Образи для них автор черпає у літературі («Тіні забутих предків», «Лукаш та Мавка»), природі («Весна»), прадавній культурі («Трипілля»). Інколи, основою для сюжету є символічне дерево життя та птахи («Народження», «Берегиня»).

Таким чином, автор на інтуїтивно-емоційному рівні доносить до глядача свої внутрішні інспірації і в той самий час залишає простір для кожного, дає можливість індивідуально розуміти та трактувати побачене, віднайти власні «змісти». В цій експозиції кожен зможе знайти для себе щось важливе, складне, суперечливе, але в будь-якому випадку цікаве.

Виставка діятиме до 30 квітня.

Людмила Сковерко, науковий співробітник
Хмельницького обласного художнього музею

 
 

Інші новини 
Творча зустріч з художником Олександром Антонюком
20 Березня 2019 р.

Завершується монтаж експозиції виставки «АРТперетин. Єгоров. Ройтбурд. Гусєв. Відкрита майстерня». Завтра 21 березня о 18:00 відкриття!
20 Березня 2019 р.

Скайп-лекція Наталі Філоненко про тенденції у сучасному мистецтві
13 Березня 2019 р.

Творча зустріч з фотохудожником Сергієм Аніськовим
18 Лютого 2019 р.

УВАГА! OPEN CALL (ВІДКРИТИЙ КОНКУРС) на участь в триденному майстер-класі «АРТ-перетин. Відкрита майстерня»
18 Лютого 2019 р.

7 лютого у ХОХМ відбувся Флешмоб «Повертайся додому»
8 Лютого 2019 р.

18 січня у музейній галереї відбулось відкриття виставки Тетяни Цимбарецької «ВІКНА, ЩО ЗМІНЮЮТЬ» (декоративний розпис на склі, інсталяції)
18 Січня 2019 р.

20 грудня у Хмельницькому обласному художньому музеї відбулось відкриття виставки робіт учасників обласного мистецького конкурсу імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра» та церемонія нагородження його переможців!
21 Грудня 2018 р.

Всеукраїнський науково-практичний семінар «Роль мистецько-оздоровчої діяльності у процесі розвитку та становлення особистості»
7 Листопада 2018 р.

Презентація 5-титомного видання «Історія декоративного мистецтва України»
6 Листопада 2018 р.

27 жовтня в «Галереї на Проскурівській» відбулось відкриття виставки ФАСАДИ
29 Жовтня 2018 р.

Творча зустріч з художником Тарасом Полатайком 12 жовтня о 17:00 у ХОХМ

12 жовтня 2018 року о 17:00

10 Жовтня 2018 р.

Виставка учнів творчої студії MPROSTIR «146 портретів щастя» в галереї "На Проскурівській"
5 Жовтня 2018 р.

Учні художньої студії "Mprostir" в гостях у ХОХМ
17 Вересня 2018 р.

14 вересня у нашому музеї стартував новий проект «Ранок з музеєм»
17 Вересня 2018 р.

Увага! Вакансія
13 Вересня 2018 р.

Уроки миру у ХОХМ
5 Вересня 2018 р.

ХОХМ на головному майдані Хмельниччини у День незалежності
27 Серпня 2018 р.

Святкові заходи у ХОХМ до Дня прапора та Дня незалежності
27 Серпня 2018 р.

Привітання хмельничан колективом ХОХМ з Днем Незалежності
23 Серпня 2018 р.
© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр