20 грудня у Хмельницькому обласному художньому музеї відбулось відкриття виставки робіт учасників обласного мистецького конкурсу імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра» та церемонія нагородження його переможців!
Інформує Л. Сковерко
21 Грудня 2018 р.

«Подільська палітра»

Цьогоріч до розгляду у першому турі конкурсу надійшло 304 художні твори від 218 учасників з 25 дитячих мистецьких закладів: з обласного центру, Волочиська, Городка, Деражні, Ізяслава, Кам’янця-Подільського, Нетішина, Полонного, Старокостянтинова, Славути, Чемеровець, Шепетівки, Ярмолинець. Поважному та досвідченому журі, до складу якого входять художники та мистецтвознавці, представники влади та преси було важко визначити переможців, оскільки положенням комітет обмежений у виборі дев’яти лауреатів першого туру.

Перемогу вибороли:

І категорія  молодша

• Вох Валерія, 6 р., «Чудозвір», Шепетівська дитяча художня школа, викладач — Борисевич К. В.

• Рубан Марія, 9 р., «Писанки», Хмельницька районна дитяча музична школа, викладач — Крисіна М. В.

• Матюшко Дарина, 9 р., «Космічна сімя», Хмельницька дитяча школа мистецтв «Райдуга», викладач — Сніцар З. Ю.

ІІ категорія — середня

• Марценюк Олександра, 10 р., «Спогади», Ізяславська дитяча школа мистецтв, викладач — Півень Л. О.

• Рівна Дарина, 10 р., «Концерт від звірят», художня студія «Мистецький простір» Подільського культурно-просвітницького центру ім. М. К. Реріха, викладач — Франко Г. О.

• Бех Катерина, 11 р., «Цар звірів», Городоцька дитяча художня школа, викладач — Марчук О. Є.

ІІІ категорія — старша

• Комка Юлія, 13 р., «Подолянки», Кам’янець-Подільська міська дитяча художня школа, викладач — Гоцуляк К. Ю.

• Орловська Діана, 13 р., «Коляда», Хмельницька дитяча школа образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, викладач — Єрьоменко Н. Ю.

• Залецька Юлія, 14 р., «Засоромилась», Ярмолинецька дитяча школа мистецтв, викладач — Остапчук Н. О.

До розгляду у другому турі надійшло 17 робіт від 11 конкурсантів. Лауреатами стали: у номінації «Живопис» — Ольга Ференс, за картину «Перший весняний сніг»; у номінації «Графіка» — Павло Долгий, за диптих «Корал і хижа риба». У номінаціях «Декоративно-прикладне мистецтво» та «Скульптура» переможців не визначали через відсутність робіт.

Лауреатів дипломами нагородила Тетяна Зеленко — заступник керівника виконавчого апарату обласної ради. Спеціальний приз від міського голови вручив його заступник Михайло Кривак. Діти отримали також подарунки від народного депутата Сергія Лабазюка. Зі словами вітання від нього виступив помічник Сергій Ковальчук. Привітали конкурсантів мистецтвознавець Людмила Рожко-Павленко та художниця Оксана Мазур. Святкову атмосферу підтримали виступи фольклорного гурту «Ладовиці» та народного артиста України Володимира Смотрителя.

Всі експоновані роботи яскраві, несуть радість та тепло, подекуди містять філософський зміст, вирізняються індивідуальністю виконання, підкорюють своєю щирістю і наївністю. Твори з диво-звірятами та різними казковими героями уособлюють дитячі мрії та фантазії. Як правило, переважають теми добра. Все тут радісне, все додає надії і гарного настрою і, ніби мимоволі, повертає нас у світле і безтурботне дитинство.

Експозиція працюватиме до 3 лютого 2019 року.