Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ПРЕС-ЦЕНТР » Новини
Останні новини
Творча зустріч з фотохудожником Сергієм Аніськовим
Інформує А. Іванов
18 Лютого 2019 р.

15 лютого 2019 року у ХОХМ відбулась творча зустріч з фотохудожніком Сергієм Аніськовим. Публікуєм наше інтервью з митцем.

Фотохудожник Сергій Аніськов: «Щоб досягти успіху, треба бути трохи нахабним»

 

Проект «Творчі зустрічі» у Хмельницькому обласному художньому музеї триває, і нещодавно на зустріч з подільським фотохудожником, членом Національної спілки фотохудожників України Сергієм Аніськовим завітали творча молодь та інтелігенція міста. Під час заходу активний, скандальний та креативний «очкарик», як митець сам себе називає, представив гостям музею декілька зі своїх чисельних фотопроектів. Після зустрічі Сергій погодився дати невеличке інтерв'ю, в якому поділився своїм баченням процесів, які зараз відбуваються в мистецтві та суспільстві.

 

«мені пощастило народитися, коли з'явилося цифрове фото»

 • Пане Сергію, зазвичай інтерв'ю починаються зі стандартних питань накшталт «З чого починалася Ваша творчість?», або «Яким чином Ви вирішили обрати саме цей фах?». Я ж хочу почати наше спілкування з наступного питання: як шалений технічний прогрес, свідками якого ми є протягом останніх років, впливає на фотомистецтво? Адже в епоху плівки треба було знати, що таке експонування, витримка та інше, а зараз митцем може себе вважати кожен, в кого на телефоні є камера. Чи не відбувається профанація фотомистецтва?

 • Ні в якому разі. Я скажу так: мені пощастило народитися, коли з'явилося цифрове фото. І зараз, коли фотокамери є в телефонах майже у всіх, кожен може спробувати свої сили у фотомистецтві. Але при всьому ціниться бачення, креативність та підхід. Так, хтось може сказати, що завдяки поширенню та доступності технічних засобів зникла свого роду елітарність фотомистецтва. Мовляв, воно пішло у народ. Але я нічого поганого в тому не бачу. Є багато молодих талановитих людей, але як їм зрозуміти, що вони талановиті? Що фотомистецтво їм дійсно цікаве та їхні роботи привернуть увагу людей? Одразу купляти дорогу камеру? По-перше — це не логічно, і по-друге  не кожному це по кишені. Ось фотографуючи на телефон людина й може зрозуміти — чи цікаво їй таке заняття, чи виходить щось гідне. Тим більш, що на сучасні смартфони та айфони можна не так вже й погано фотографувати, а також обробляти знімки. Так що масовість — це не погано. В мене навіть серія робіт є, що так і називається — «Культура іде в народ». Головне — бажання та сміливість постійно експериментувати.

 •  

 • Знов таки, програми на зразок Photoshop, за допомогою яких можна приховати власну криворукість — це допомога, чи навпаки?

 • Фоторедактори — це один зі способів удосконалити фотографію! Так, деякі новоявлені «фотомайстри», яких було б правильніше назвати чайниками від фотомистецтва, дійсно користуються такими програмами, щоб прикрити власні огріхи. Але треба зауважити: такі, як кажуть російською «мастєри-ломастєри», існували і будуть існувати завжди. Хоч з фотошопом, хоч без. А для хоча б трохи талановитої людини дані програми — це засіб додати до своїх робіт, при чому не обов'язково всіх, трохи «родзинки». Скажімо, як до каші масла, або до куті меду.

 •  

 • «Фотомистецтво — це дорого, а в фотографії дуже велика конкуренція»

Тепер пригадаємо часи, коли Ви починали свій творчий шлях. Якими вони Вам, пане Сергію, запам'яталися? Чи було важко — адже, як не крути, це були лихі 90-ті?

 • Не сказав би, що дуже важко. Особливо легко, правду кажучи, теж не було. Починав у шкільні роки, як і всі з фотоапарату «Зміна 8М» — для перших кроків його було предостатньо. У студентські роки за активну громадську роботу був нагороджений плівковим фотоапаратом Kodak. Друзям подобались мої тодішні світлини, але я розумію — вони лестили. Потім у мене з'явилася можливість фотографувати на перший цифровий фотоапарат Benq. Він мав 2,1 мегапікселя! Це було дуже круто — на той час не всі члени національної спілки фотохудожників України мали цифрові камери. А що стосується освіти фотохудожника, то я отримав її тільки в 2011 році. Це при тому, що перша моя персональна виставка була у 2005-му, а прийняли в члени спілки мене лише у 2016-му році. За першою освітою я професійний еколог. Взагалі, люблю «колекціонувати» освіти та дипломи (сміється). На сьогоднішній день в мене три вищих освіти. А з труднощів тих років можу згадати, що не все виходило, як хотілося б. Але я вдячний своєму вчителеві Анатолію Іванову (фотограф Хмельницького обласного художнього музею) за терпіння та допомогу! Хочу додати: зараз теж далеко не все легко. Фотомистецтво — це дорого, а в  фотографії дуже велика конкуренція.

 •  

 • Розкажіть про серії робіт «Культура іде в народ», «Чоловічий портрет».

На сьогоднішній день я реалізував низку проектів. Деякі вийшли вдалими, деякі не дуже. Але невдачі, які інколи трапляються, мене не лякають. Так, було декілька серій світлин, які на думку багатьох дійсно вийшли добре. Наприклад: «Хмельницький і хмельничани», «Обличчя Індії», «Місто», «Сквоти», «Майдан, як надія». Також можна згадати проекти «Психологічний портрет воїна АТО», «Двері», «Чоловічий портрет», «Близнюки». Був ряд кураторських проектів по Майдану. Також я позиціоную себе, як фестивальний і стрітфотограф. Мені подобається фестивальний рух — там щирі відверті люди, публічний простір. Переважно дані події висвітлюю у групі на Facebook «Фестивальний фотограф». Стрітфото — це вулична фотозйомка, коли люди поводять себе не примусово. Також є відповідна група — гостинно запрошую!

 

 «Мене надихає саме життя!»

 • Ваші фотопроекти дуже різнопланові. Що вас надихає на їх створення — люди, місто, природа, архітектурні пам'ятки? Можливо, подорожі? Я чув, Ви багато мандруєте?

Мене надихає саме життя! Я вірю, що випадковості не випадкові. Так трапилось, що я мав можливість побувати у 13-ти країнах світу. Таких як США, Індія в тому числі. У Австрії, наприклад, була персональна фотовиставка. Але більше я пишаюсь тим, що був у багатьох селах Хмельницької області. Мені пощастило стати учасником великою етнографічної експедиції — ми їздили селами три місяці.

 

 • І на останок. Пане Сергію, що Ви порадите молодим митцям? Що робити заради досягнення мети?

 • По перше, треба чітко розуміти — твоє це, чи не твоє. Треба, повторюся, не боятися експериментувати — як що щось не вдається, то нічого страшного. Кожен має право на помилку. Не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Тому бажання та сміливість експериментувати — це обов'язково, якщо хочеш рухатися вперед. І ще одне. Запам'ятайте: щоб досягти успіху, треба бути трохи нахабним. В міру, але треба. Інакше вперед будуть йти інші, а про тебе, яким би ти талановитим не був, ніхто й не згадає.

З митцем спілкувався науковий співробітник

ХОХМ Кирило Фільчаков


Інші новини 
12 липня у мистецькому дворику ХОХМ відбулась літня вечірка Summer ART PARTY
15 Липня 2019 р.

Фотозвіт 7-го музейного фестивалю АРТколаж-2019
20 Травня 2019 р.

Програма 7-го музейного фестивалю АРТколаж-2019
14 Травня 2019 р.

5 квітня в ХОХМ відбулась лекція Олександра Сушинського «Мета_діч(ка) поколінь: контр-едіпальний ресентимент»
8 Квітня 2019 р.

Проект «АРТперетин. Єгоров. Ройтбурд. Гусєв. Відкрита майстерня» ФОТОЗВІТ та постреліз за 21--23 березня
25 Березня 2019 р.

Творча зустріч з художником Олександром Антонюком
20 Березня 2019 р.

Завершується монтаж експозиції виставки «АРТперетин. Єгоров. Ройтбурд. Гусєв. Відкрита майстерня». Завтра 21 березня о 18:00 відкриття!
20 Березня 2019 р.

Скайп-лекція Наталі Філоненко про тенденції у сучасному мистецтві
13 Березня 2019 р.

УВАГА! OPEN CALL (ВІДКРИТИЙ КОНКУРС) на участь в триденному майстер-класі «АРТ-перетин. Відкрита майстерня»
18 Лютого 2019 р.

7 лютого у ХОХМ відбувся Флешмоб «Повертайся додому»
8 Лютого 2019 р.

18 січня у музейній галереї відбулось відкриття виставки Тетяни Цимбарецької «ВІКНА, ЩО ЗМІНЮЮТЬ» (декоративний розпис на склі, інсталяції)
18 Січня 2019 р.

20 грудня у Хмельницькому обласному художньому музеї відбулось відкриття виставки робіт учасників обласного мистецького конкурсу імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра» та церемонія нагородження його переможців!
21 Грудня 2018 р.

Всеукраїнський науково-практичний семінар «Роль мистецько-оздоровчої діяльності у процесі розвитку та становлення особистості»
7 Листопада 2018 р.

Презентація 5-титомного видання «Історія декоративного мистецтва України»
6 Листопада 2018 р.

27 жовтня в «Галереї на Проскурівській» відбулось відкриття виставки ФАСАДИ
29 Жовтня 2018 р.

Творча зустріч з художником Тарасом Полатайком 12 жовтня о 17:00 у ХОХМ

12 жовтня 2018 року о 17:00

10 Жовтня 2018 р.

Виставка учнів творчої студії MPROSTIR «146 портретів щастя» в галереї "На Проскурівській"
5 Жовтня 2018 р.

Учні художньої студії "Mprostir" в гостях у ХОХМ
17 Вересня 2018 р.

14 вересня у нашому музеї стартував новий проект «Ранок з музеєм»
17 Вересня 2018 р.

Увага! Вакансія
13 Вересня 2018 р.
© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр