Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Народна ікона Поділля. Подільське товариство ім. Г. С. Сковороди
Куратор виставки: Л. Чернова
Період проведення виставки: 15 Квітня 2014 р. - 16 Червня 2014 р.

 

 До Великодніх свят у Хмельницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка Народна ікона Поділля” з колекції хмельничанина Олександра Чернова, яку презентує Подільське товариство ім. Г. С. Сковороди.

Ці артефакти становлять складний вид творчості, що синтезує у собі церковно-канонічну традицію та язичницькі міфологічно-фольклорні уявлення українців.

Більшість із нині представлених зразків побутували на території Поділля у ХІХ  поч. ХХ століття. Їх авторами були або сільські «богомази», або майстри  цеховики, кустарі і ремісники, що працювали у іконописних майстернях губернських та повітових міст. Спираючись на визначені церквою канони, автори виявляли індивідуальне бачення і розуміння подій Святого Письма. Для створених ними ікон є властивим наділення християнських святих рисами власного етносу, їхнє простодушне олюднення, привнесення елементів селянського одягу та побутових атрибутів, декорування тла стилізованим квітковим орнаментом.

Серед експонованих творів декілька виконаних професійними майстрами. Наприклад, храмова ікона «Св. Йосип Обручник», що є яскравим взірцем барокової стилістики із характерними для неї святковою урочистістю, мажорним колоритом, багатством орнаментики.

Осібне місце посідають роботи В. Ранчаковського «Богородиця» та «Христос», датовані 1927 і 1928 рр. Їх не можна віднести до типової народної ікони, проте наявність такої красномовної деталі як декорована «низзю» сорочка, прямо вказує на подільське походження. Ці твори можна вважати своєрідними пам’ятками релігійного малярства періоду українського відродження кінця 1920-х – початку 1930-х рр. Виставка діятиме впродовж місяця.

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр