Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Ріка Часу. Віктор Проданчук (м. Львів). Скульптура, графіка
Куратор виставки: Г. Гірник
Період проведення виставки: 21 Травня 2014 р. - 19 Червня 2014 р.

 

Віктор Проданчук, скульптор, графік, народився 4 лютого 1975 року в м. Дунаївці на Хмельниччині. Закінчив Косівський коледж прикладного та декоративного мистецтва (1995), Львівську національну академію мистецтв (2001). Живе і працює у Львові. Віктор є учасником, дипломантом багатьох виставок в Україні та за кордоном. Твори знаходяться в приватних колекціях України, Росії, Польщі, США, Канади, Німеччини, Бельгії, Чехії.

В експозиції представлено графіку та скульптуру, виконану в різних матеріалах (дерево, шамот, бронза) та мистецьких техніках (гальванопластика, лиття, формовка, різьблення).

Пластичні об’єкти В. Проданчука формуються  через інтерпретацію людського тіла, природних форм, міфологічних сюжетів і соціокультурного середовища, у якому він живе. Використання об’єму чітко вписується в загальну концепцію екологічного балансу між людиною і природою завдяки органічному дизайну і постійному творчому розвитку.

Часом його твори фігуративні — мова людського тіла, фігури виражаються об’ємами, жестами («Роздуми», «Егон Шилє», «Енді Ворхол») — але здебільшого Віктор занурюється в царину незвіданої біоморфної території. Художнику подобається двозначність, двоїстість, креативна трансформація фігуративного і абстрактного («Космічна муза», «Ідоли»).

Деякі його скульптури мотивовані і методично плановані, а інші спонтанні, можна навіть сказати — інтуїтивні. Митцю властиво працювати в манері вільних асоціацій, відшуковуючи несподіване у керамічній та дерев’яній пластиці («Віхи», «Чотири вектори»).

Мистецтво бронзи і гальваніки для автора є інтенсифікацією природи. Що мається на увазі? Перш за все процес вибору тих якостей природної форми, які здаються найбільш вдалими для творчого вираження, далі ці якості розширюються і втілюються у скульптурі. Мистця цікавить форма і текстура природного середовища — скам’янілості, раковини, фактури каменю, гранітні маси, обпалене дерево, земний рельєф. Сила життя і розвитку природи зачаровує його. Краєвиди гір і лісів — предмети його мистецтва. Однак бронзова пластика, гальванопластика й особливо зображення на графічних аркушах абстрагуються від реального відтворення цих природних об’єктів через зусилля, що їх Проданчук прикладає у пошуку центральних і життєво важливих питань, поставлених під час створення тої чи іншої скульптури.

Віктор Проданчук не намагається робити прикольні і гламурні речі, які, ймовірно, й продавалися б значно швидше і частіше за ті, що мають глибину і сенс. Він просто хоче, щоби люди думали про його творчість, заглиблювалися в її першопричини, щоби глядач ставив собі запитання — що митець хотів висловити, формуючи той чи інший об’єкт?

За матеріалами Романа Ганкевича

Подивитись відео вернісажу: https://www.facebook.com/photo.php?v=281624638683557&set=vb.100005080688474&type=2&theater 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр