Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Виставка Хмельницької обласної організації НСХУ. До 25-річчя створення.
Куратор виставки: Р. Лучкова
Період проведення виставки: 9 Грудня 2014 р. - 30 Грудня 2014 р.

 

Творчість художників Хмельниччини — це своєрідний сплав мистецьких традицій рідного краю та новацій, що віддзеркалюють загальний світовий культурний розвиток.

Діяльність подільських митців, що відзначається багатоголоссям напрямків, технік та індивідуальних манер — є самодостатнім творчим доробком на тлі панорами мистецького життя України. Адже завдяки невтомним пошукам, особистому художньому самопізнанню та багаторічній плідній праці вибудувалась професійна вертикаль, яка є невід’ємною частиною розмаїтої структури сучасного українського мистецтва.

Життєпис колективного становлення митців розпочався 16 листопада 1951 року, коли в м. Проскурові було утворено Обласне товариство художників. На час заснування Товариство об’єднувало 35 митців. І лише один з них був з вищою освітою. Проте когорта майстрів щороку поповнювалася випускниками вищих і середніх професійних навчальних закладів — молодими, сповненими ідей, живописцями, графіками, скульпторами, монументалістами, дизайнерами, майстрами декоративно-прикладного мистецтва. Так виросла і зміцніла група активно творчих особистостей, які зуміли через індивідуальні надбання сформувати колективний досвід й своєрідний арт-соціум Поділля. 

Суттєвим поштовхом для подальшого розвитку мистецької діяльності нашого краю стало рішення Секретаріату cпілки художників України від 6 грудня 1989 року про створення Хмельницької організації cпілки художників України. Ця подія позначила новий етап у формуванні професійного арт-простору міста Хмельницького та області.

Чинна експозиція присвячена 25-річчю заснування Хмельницької обласної організації НСХУ, яка відіграє провідну роль у художньому житті краю, адже дала змогу координувати творчі зусилля молодих митців, активізувати виставкову діяльність, вона постійно працює над здійсненням спільних творчих проектів, над виданням альбомів, каталогів, збірок, займається плануванням пленерної практики художників тощо.

За минулі роки Спілка зросла не тільки кількісно (більш як удвічі) — це був період і духовного зростання, період творчих пошуків і активної професійної діяльності.

Лише за останні 5 років художники Хмельниччини взяли участь у 12 міжнародних виставках (Росія, Чехія, Польща, Франція, Югославія), було проведено 71 персональну виставку, 6 групових та 18 обласних.

За професіоналізм та щиру віддану працю деяким з митців присвоєні почесні звання: Миколі Мазуру — «Народний художник України», Михайлу Андрійчуку, Олені Скорупській, Леоніду Бессарабі, Олександру Гуменчуку, Леоніду Шерстинюку — «Заслужений художник України», Олександру Пажимському — «Заслужений майстер народної творчості України».

На виставці представлено твори не лише нині діючих митців, але й тих, хто, на жаль, пішов з життя, адже в колекції Хмельницького обласного художнього музею є значна кількість творів спілчан. Їх роботи позначені чорним квадратиком. Експозиція репрезентує 68 робіт 36 авторів, що представляють творчі надбання нашого краю.

Майстри постійно поповнюють плодами своєї праці мистецькі скарбниці музеїв України та приватні художні зібрання багатьох країн світу. 

Ріта Лучкова

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр