Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Аркадія Оленська-Петришин (м. Нью-Йорк). Живопис. Графіка.
Куратор виставки: Л. Сковерко
Період проведення виставки: 13 Січня 2015 р. - 12 Лютого 2015 р.

 

 

13 січня о 16:00 у Хмельницькому обласному художньому музеї відбулось відкриття виставки творів українки з США Аркадії Оленської-Петришин (живопис, графіка). Її роботи надійшли з Національного заповідника «Замки Тернопілля». Діюча експозиція  продовження розпочатого у 1990-х роках знайомства з художньою творчістю митців діаспори  Аккою Переймою, Танею Осадцею, Еммою Андієвською (скульптура, писанка, графіка).

Мисткиня народилася 19 червня 1934 року на Тернопіллі в селі Розношенцях Збаразького району. Сім’я Оленських, втікаючи від інвазії Західної України більшовиками, виїхала спочатку до Німеччини, а 1949 року емігрувала до Америки й поселилася у Нью-Йорку, де Аркадія 1963-го закінчила коледж зі ступенем магістра з історії мистецтва, будучи одночасно практикуючим художником. Вона брала активну участь в культурному житті української громади Нью-Йорка, в діяльності тамтешнього гуртка молодшого покоління українських письменників і художників, була співзасновником їх Асоціації, працювала художнім редактором журналу «Сучасність». Крім групових, Аркадія мала близько півсотні персональних виставок в музеях і галереях по різних містах Америки, Канади, Бельгії, України і Китаю.

В експозиції представлено живописні полотна та графічні аркуші (24 роботи), які складають цілісну картину мистецького доробку Оленської-Петришин за 19501990-ті рр.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр