Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Тарас Полатайко. "ВІЙНА. 11 портретів. Портрети та історії людей, що пройшли крізь пекло війни". Аудіо-візуальний мистецький проект
Куратор виставки: М. Заславська
Період проведення виставки: 29 Квітня 2015 р. - 25 Травня 2015 р.

Тарас Полатайко  український художник, народився 1966 року в Чернівцях, від 1989 року живе і працює в Канаді та Нью-Йорку. У 1990-х рр. автопортрет художника з серії «You» купив Білл Гейтс для власного кабінету. 2002 року представляв Україну на Бієнале у Сан Пауло (Бразилія). Серед інших міжнародних форумів, на яких Полатайко презентував Україну та Канаду  Корейська Бієнале (Південна Корея, 2009), Тель-Авівська Бієнале (2011) та Alberta Biеnnіal в Едмонтоні (Канада, 2013). Останнім часом виставляв твори на Bazel Art Fair (Швейцарія), Priska Juschka Fine Art (Нью-Йорк), у Музеї сучасного мистецтва Монреалю, Фонді Антоні Тапієса (Барселона), The Power Plant (Торонто), Центрі сучасного мистецтва Замок Уяздовський (Варшава), Центрі сучасного мистецтва Дж. Сороса (Київ), Мистецькому арсеналі (Київ), Міжнародному фістивалі кіно та відео «Images» (Торонто), Artspeak (Ванкувер) і Barbara Edwards Contemporary (Торонто). Художника представляють Priska Juschka Fine Art (Нью-Йорк), Barbara Edwards Contemporary (Tоронто) і Douglas Udell Gallery (Eдмонтон). 2012 року у Національному художньому музеї України (Київ) провів резонансний перформанс «Спляча красуня», який дивилося он-лайн близько 3,5 мільйонів людей з різних куточків світу.

 

 

Проект Тараса Полатайка «Війна. 11 Портретів»  це мистецька акція, яка представляє 11 фотопортретів, зроблених фотографом Павлом Тереховим та аудіозаписи історій людей, які побували в самому пеклі війни. Вона була презентована у Києві у Національному художньому музеї України минулого року. Відтоді аудіовізуальна виставка мандрує світом, побувавши в Торонто, Нью-Йорку, Калгарі, Оттаві, Одесі, Львові, Чернівцях, Івано-Франківську. Метою проекту є привернення уваги до війни на Сході, а також благодійна акція збору коштів для поранених військових в зоні АТО (у залі встановлена скринька).

Протягом кількох днів автор спілкувався з пацієнтами хірургічного відділення Головного військового клінічного шпиталю в Києві. Це дуже різні люди  добровольці, мобілізовані, контрактники, колишні «афганці»; вони належать до кількох поколінь, потрапили в зону АТО з різних областей України. Спілкування з ними не було легким, більшість військових стримані, а їхні відповіді  лаконічні й конкретні, але голоси, обличчя, очі промовляють більше, ніж найдетальніші інтерв'ю. Біля кожного з фотопортретів висить плейєр з навушниками. На плейєрах записи розмов, що не піддавались ніякій обробці. Як стверджує художник, це додає проекту натуральності і правдивості.

Для експонованих фото характерна монументальність, однотипність ракурсу, емоційність, стриманість. Кожний окремий психологічний портрет, особливо погляд, створює напругу діалогу, змушує дивитися на тих, кому страшно дивитися у вічі. Проект дає можливість зробити власний вибір  залишатися спостерігачем чи діяти, допомагати, ділитися, підтримувати. 

 

Подивитись відео з вернісажу

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр