Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Ганна Єрменчук-Гручман /м. Волочиськ/. "Робімо добро, творімо красу..." Декоративно-прикладне мистецтво.
Куратор виставки: Л. Сковерко
Період проведення виставки: 18 Грудня 2015 р. - 10 Січня 2016 р.

 

«Робімо добро, творімо красу…»  такий вислів є життєвим кредо художниці, майстра народної творчості, члена Національних спілок художників та майстрів народного мистецтва Ганни Єрменчук-Гручман. Мисткиня є активною учасницею місцевих, обласних, всеукраїнських виставок, міжнародних пленерів та симпозіумів з декоративно-прикладного мистецтва. Окрім численних групових, на її рахунку  шість персональних виставок, три з яких  у Хмельницькому.

Народилася майстриня 16 червня 1969 року в с. Хмелівка на Тернопільщині. 1989 року закінчила Косівський технікум народних промислів за спеціальністю «художня кераміка». Саме тоді розпочала виставкову діяльність. Пізніше поглиблювала і шліфувала майстерність в Українській академії друкарства у Львові. На даний час працює викладачем малюнку, композиції та скульптури у Волочиській дитячій школі мистецтв, викладає у Центрі розвитку дитини «Калинка» (м. Волочиськ) і у Полянській ЗОШ. 2005 року організувала творчу майстерню «Первоцвіт», 2012  отримала премію імені В’ячеслава Розвадовського за високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток та популяризацію українського образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

 Ганна Михайлівна  майстер «на всі руки»: в експозиції милують око її писанки, травленки, керамічні вироби: декоративні тарелі, глечики, що віддзеркалюють українську душу. Пробуючи свої сили у різних видах образотворчості, мисткиня знайшла себе ще й в декоративному розписі.

Початок свого розвитку цей вид мистецтва бере з настінного малювання, поширеного з давніх часів у селах України. У кожній місцевості вироблялись свої прийоми і технічні засоби оздоблення сільських будівель, хатнього інтер’єру, речей побуту. Поступово в окремих регіонах сформувався свій усталений характер орнаментальних мотивів. Так, є петриківський, опішнянський, самчиківський народний розпис… Ганна Михайлівна розвиває традиції косівського народного розпису. У ньому переважають коричневі барви в поєднанні з жовтуватими та зеленими кольорами на білому тлі. Основні елементи косівського розпису  квіти, візерунки, що переходять у геометричний орнамент; птахи та зображення людей у національному гуцульському одязі.

Для робіт мисткині характерна виразна художня мова, особливий мистецький почерк, який передає чітко означену, безкомпромісну життєву позицію автора. Споглядаючи розписи художниці, ніби потрапляєш у світ гармонії. В кожній новій роботі Ганна Михайлівна розкриває духовну красу людини, любов до життя, мовою кольору розповідає про радість та добро. Витонченістю малюнку, відчуттям ритму, композиційною довершеністю вирізняються роботи «Соняшник», «Квітне первоцвіт». Враження мисткині від спостереження за оточуючим світом втілилось в анімалістичних та сюжетних роботах. Тут ми бачимо і впертих баранців, і гордих птахів… Неповторний етнографічний колорит відтворено у роботах «Несе Галя воду…», «Світанки й мереживо казкове» та ін.

Попри розмаїття творчого надбання, художниця не акцентує увагу на своїх досягненнях, а постійно турбується про «діточок» (так вона лагідно називає своїх учнів) і робить усе можливе, щоб стимулювати їх до творчості, аби вони стали особистостями. Завдяки своєму педагогу учні активно беруть участь у всеукраїнських та обласних конкурсах, майстер-класах, де посідають призові місця. За минулі п’ять років вони отримали більш ніж 90 дипломів, у тому числі і лауреатів премії ім. Людмили Мазур «Подільська палітра». Частина учнівських робіт представлена в експозиції галереї «На Проскурівській».

Безпосередність, барвистість, особлива образність народного мистецтва близькі внутрішньому світу Ганни Михайлівни, відповідають сприйняттю. Декоративні розписи мисткині захоплюють і зачаровують красою, гармонією та лаконічністю, вони пробуджують любов до природи, інтерес до рідної культури. У зверненні до народного мистецтва вона справедливо бачить спосіб розвитку уяви, формування художнього смаку, естетичного ставлення до дійсності. Майстриня прагне, аби її твори були близькі та зрозумілі глядачам. Її мистецтво несе любов, адже йде від самого серця, знання життя та народної мудрості.

 

Людмила Сковерко
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр