Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Олександр Гуменчук. ЗНАКИ ЗЕМЛІ. Живопис
Куратор виставки: А. Мельничук
Період проведення виставки: 14 Січня 2016 р. - 15 Лютого 2016 р.

 

Напевно, до початку всього живого на Землі виникла крапка і стала вона зародженням усього на світі. Першим її поставив Господь і побачив, що це добре. Згодом, з’явилися лінія, коло, крива та безліч інших знаків та символів.

Не зважаючи на часові проміжки та відстані, що роз’єднують народи та покоління, й до сьогодні в нашому швидкому та глобалізованому світі вони не втратили своєї актуальності та стали тією універсальною мовою, яка об’єднує людей, оскільки є зрозумілою та доступною кожному.

Знайшов власне натхнення у цих знаках і Олександр Іванович Гуменчук, який уже не перший рік займається вивченням стародавніх орнаментів народів світу. Це й не дивно, адже авторська техніка, в якій працює художник — це синтез рельєфу, кольору та колажу, в якій окремі символи та знаки набувають особливо глибокого сакрального змісту.

У своїй черговій виставці «Знаки Землі» Олександр Іванович пропонує глядачу відшукати крізь призму декоративної абстракції пейзажні мотиви. Кожне з його полотен позначене тонким чуттям живописної фактури та прагненням відтворити природу попри всю її мінливість, складність та багатогранність.

На створення картин митця наштовхують самі матеріали, адже у своїх творах, окрім фарби, він використовує різноманітні додаткові матеріали (тканину, мотузку, пластикові фрагменти та ін.). Усі ці елементи об’єднуються, немов пазли, у єдиний твір, окремі фрагменти якого у відповідному контексті набувають нового змісту. І все задля того, аби кожне полотно самобутньо зазвучало та, що найголовніше, спонукало глядача до активної думки.

Естетика Гуменчука — це краса і таємничість світу. Так, у роботі «Ранні заморозки» людське життя митець ототожнює з життєвим циклом зернини, яка, потрапивши до холодної землі, долає перешкоди на шляху зростання, як і особистість, що змінюється та удосконалюється з роками.

В деяких слов’янських мовах слова «колір» і «світло» вимовляються співзвучно, а в полотнах «Знаки землі 1» та «Знаки Землі 5» співзвучність цих понять автор переводить у візуальний вимір.

Втім, не обмежується сфера зацікавлень художника питаннями земними. На створення картини «Форма, народжена простором» автор знаходить натхнення в новітніх наукових відкриттях у сфері космосу, які вкотре демонструють, що наша планета – лише маленька крапка у закодованій знаковій системі Всесвіту.

У диптиху «Протистояння» Олександр Іванович звертається до одвічної теми боротьби світлих та темних сил. У даному випадку, це авторська рефлексія на події, що відбувалися під час Революції Гідності. Увесь біль та співпереживання художник інтерпретує у гострокутних шматках матерії, що хаотично переплітаються між собою, але гармонійно співіснують в єдиному просторі у вигляді паралельних світлої та темної смуг.

Таким чином, представлені полотна та об’ємно-просторові композиції сповнені суб’єктивним змістом та філософією, співзвучною власному світогляду. Попри це, він не обмежує глядача у сприйнятті та пропонує кожному з нас особисто відчути «Знаки Землі».

Олександр Іванович Гуменчук — заслужений художник України. Народився в 1952 році в Приморському краї, закінчив факультет дизайну Латвійської державної художньої Академіїі ім. Залькална у м. Ризі. З 1986 розпочав виставкову діяльність. З 2002 року — член Національної спілки художників України. Вже понад тридцять років живе у м. Хмельницькому, працює в галузі станкового та монументального живопису. Виконував різні декоративні роботи в техніці сграфіто, стінопису, об’ємні вітражі, керамічні панно у нашому місті та області. Неодноразовий учасник та призер республіканських, регіональних та обласних виставок. Провів ряд персональних виставок в Україні та за кордоном.

Більше десяти років викладав мистецькі дисципліни в Хмельницькому національному університеті.

Разом зі своїм близьким другом — відомим українським художником Миколою Мазуром брав участь у розробці та створенні першого в Україні унікального музею «Пам’яті жертв голодомору 1932–1933 рр.», який було відкрито у жовтні 2008 року в державному історико-культурному заповіднику «Межибіж». Саме за цю роботу Олександр Гуменчук був удостоєний почесного звання «Заслужений художник України».

 

                        Антоніна Мельничук

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр