Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Міжнародна виставка екологічного плакату «Чорнобиль 30 — Фукусіма 5»
Куратор виставки: М. Фролова
Період проведення виставки: 15 Квітня 2016 р. - 15 Травня 2016 р.

 

 

Асоціація дизайнерів-графіків «4-й Блок»

Чорнобильська історична майстерня

Міжнародний освітній центр «Дортмунд/IBB»

 

У 2016 році людство вшановує річниці трагічних подій: 30-річчя Чорнобильської катастрофи (26 квітня 1986 року) та 5-ту річницю аварії на Фукусімі (11 березня 2011 року). Між ними — чверть століття. Відбулися вони в різних, віддалених один від одного куточках планети, але мають загальну природу, єдиний ланцюг взаємин: «людина — науково-технічний прогрес — планета Земля».

 

Чорнобиль і Фукусіма призвели до численних людських жертв, принесли величезні руйнування і незлічені страждання сотням тисяч людей. Вони стали переконливим аргументом на користь відмови від використання ядерної енергетики та переходу на поновлювані й альтернативні джерела отримання енергії. Чорнобиль і Фукусіма слугували потужним поштовхом до осмислення глобальних екологічних проблем, посилення відповідального ставлення до нашого спільного дому, планети Земля.

У зв’язку з цим, міжнародне мистецьке об’єднання «4-й Блок» — асоціація дизайнерів-графіків, арт-менеджерів, зацікавлених у розв’язанні екологічних проблем засобами мистецтва презентує виставку провокативних робіт, присвячених 30-й річниці Чорнобильської катастрофи і 5-й річниці трагедії на Фукусімі. «4-й Блок» створений на добровільних засадах з метою підтримки й розвитку творчих ініціатив в області екології, дизайну й культури, названий на честь пам’яті про вибух ядерного реактора 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції.

«Чорнобиль 30 — Фукусіма 5» — це тематична колекція екологічних плакатів, об’єднана єдиним форматом і колірною гамою зображень. До експозиції увійшли 35 плакатів дизайнерів з 14 країн світу, які відображають їх думки та почуття з приводу трагічних подій минулого. Метою виставки є привернення уваги суспільства до екологічної проблематики сьогодення способом мистецької репрезентації впливу наслідків найбільших техногенних аварій (Чорнобиль, Фукусіма), осмислення відповідальності людини за суттєві зміни, що відбуваються в екосистемі Землі.

Плакати тиражовані та репрезентовані в рамках Європейського тижня пам’яті «За майбутнє після Чорнобиля і Фукусіми» в Україні (Харкові, Києві, Дніпропетровську, Одесі, Львові тощо), а також у деяких містах Європи.

У Хмельницькому проект реалізовано за ініціативи та фінансового сприяння Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької обласної державної адміністрації та Хмельницького обласного художнього музею. 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр