Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Виставка-проект "Люди Свободи". Український інститут національної пам’яті
Куратор виставки: М. Заславська
Період проведення виставки: 6 Грудня 2016 р. - 30 Грудня 2016 р.

 

Організатори проекту: Український інститут національної пам’яті, Галузевий державний архів Служби безпеки України, Центр досліджень визвольного руху, UA:Перший.
Експозиція приурочена до 25-річчя відновлення незалежності України і розповідає про «людей свободи», які своєю працею та боротьбою в минулому столітті, зробили її можливою.

Це виставка та короткі відеоролики, що розповідають про людей, які своєю працею та боротьбою в минулому столітті зробили можливим відновлення незалежності України.

Ці люди дуже різні – поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники. Їх опір теж був різноманітним – хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось — із пензлем. Кожного з них жорстоко ламали – когось у тюрмі, когось у «шарашці», фізичними чи моральними тортурами. Проте, завдяки їм, свобода стала реальністю для нас, і кожен з нас отримав можливість вільно реалізувати свій потенціал.

Героїв виставки — 26. У ХОХМ представлені лише плакати.

Зокрема, тут є аркуші, присвячені політичному діячеві, публіцисту, ідеологу українського націоналізму Миколі Міхновському, вченому, письменнику, перекладачу Агатангелу Кримському, землевласнику та меценату Євгену Чикаленку, члену австрійської імперської родини, що підтримував український визвольний рух, Василю Вишиваному, художнику-графіку, ілюстратору, автору перших українських державних знаків Георгію Нарбуту. Також є плакати композитора Миколи Леонтовича, діяча часів УНР, головного отамана Холодноярської Республіки Василя Чучупака, одного з ідеологів українського націоналізму, першого голови ОУН Євгена Коновальця, генерал-хорунжого Армії УНР Марка Безручка, першої у світі жінки-офіцера Олени Степанів, митрополита Василя Липківського, режисера й актора Леся Курбаса, поетеси та громадської діячки Олени Теліги, історика української літератури Юрія Шевельова, предстоятеля УГКЦ Йосифа Сліпого, діячку ОУН Марію Савчин, художника Ніла Хасевича, члена Крайового Проводу ОУН Михайла Сороку, вченого у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктора Сергія Корольова, генерала Петра Григоренка, поета Василя Стуса, художницю-шістдесятницю Аллу Горську, художницю Катерину Білокур, композитора і співака Володимира Івасюка, політика Героя України В’ячеслава Чорновола. Слід звернути увагу на лист, присвячений наймолодшому герою Небесної сотні, який віддав життя, щоб зберегти свободу України вже у ХХІ столітті Назару Войтовичу.

«Виставка побудована здебільшого на ілюстративному матеріалі, ви не побачите тут дуже багато тексту. Завдання тексту – зацікавити людей цими безпосередніми особистостями для того, щоб вони почали шукати додаткову інформацію про них. Найважливіше в цій виставці – це фотографії, і найбільш промовистим елементом цієї виставки є очі цих людей. Очі тих людей, яких ми називаємо Людьми Свободи. Тих, які не зламалися, які боролися. Завдяки яким наша незалежність стала можливою», – пояснив голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр