Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Олександр Гуменчук. Дерево життя
Куратор виставки: А. Мельничук
Період проведення виставки: 13 Січня 2017 р. - 31 Січня 2017 р.

 

Як часто в нашому швидкоплинному та перенасиченому інформацією світі, серед нескінченних пошуків вічних двигунів, молодості та самих себе, ми забуваємо зупинитися хоч на хвилинку і по-справжньому усвідомити, що найціннішим у людини є її життя. Кожна людська доля органічно вплітається в історію існування людства. І для тих, хто прийде нам на зміну, буде не важливим наше віросповідання, колір шкіри та мова, бренди, про які ми мріяли та скільки часу просиджували за комп’ютером… На рахунку історії вже є безліч прикладів зниклих цивілізацій та народів, які нагадують нам, що головним є Мистецтво, бо саме воно втілює духовний світ цілої епохи.

Олександр Гуменчук – відомий хмельницький художник вже давно для себе усвідомив, що лише досвід наших пращурів – це той фундамент, на основі якого має розвиватися справжня особистість. Бо ж недаремно свідчить народна мудрість: «Хто не знає минулого, не має майбутнього!».

Не зважаючи на те, що народився майбутній митець в далекому Приморському краї, а студентські роки провів у Прибалтиці, все ж найщедрішою на творчі здобутки виявилася Подільська земля, звідки проростає коріння роду Гуменчуків. Саме тут почав вчитися розуміти свої пракоди, вивчати стародавню народну символіку. Саме тут сформувалась його авторська техніка – синтез рельєфу, кольору та колажу, в якій окремі символи та знаки набувають особливо глибокого змісту.

У своїй черговій персональній виставці Олександр Гуменчук представляє на розсуд глядачів свою інтерпретацію образів та споминів, повязаних з віковими світоглядними традиціями українського народу, які міцно переплелися з іншими культурами та релігіями. Назва виставки «Дерево Життя» не є випадковою, адже цей могутній символ, або, як його ще називають, Світове Дерево існувало майже у всіх давніх культурах і досі живе у свідомості багатьох народів світу. Воно  символізує саму структуру Всесвіту, зв’язок віків, родин та поколінь.

Звертаючись у своїх роботах «Красуня», «Формула жертовності» до автентики та національної ідентичності, художник не забуває і про вірування та культуру наших предків («Ніч на Івана Купала», «Обереги», «Подільська Скіфія»).

Проте не лише минулим живе Олександр Гуменчук. Шукає натхнення у всьому, що його оточує. Особливо надихається мінливою красою природи, виражаючи свою філософську заглибленість у закодованих творах («Перший сніг», «Проліски», «Вібрація пелюсток троянд», «Бабине літо»). А ще, не перестає повторювати, що картини – це діалог художника і глядача, за яким завжди останнє слово.

Тож, хочеться побажати митцю, напередодні ювілею, аби «посаджене» в стінах музею «Дерево Життя» завжди квітло і приносило добрі плоди.

 

                                                                                            Антоніна Мельничук

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр