Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Неллі Павлова. На перехресті сонячних доріг. Живопис
Куратор виставки: Л. Сковерко
Період проведення виставки: 5 Жовтня 2017 р. - 5 Листопада 2017 р.

 

 

Хмельницька художниця Неллі Павлова народилася 1952 року в Узбекистані, в Каршинському степу, тож Схід її історична батьківщина. Батьки часто переїжджали, тому дитинство художниці минуло в Латвії, а освіту отримала в Рязанському художньому училищі, здобувши фах художника-модельєра. Та справжньою малою Батьківщиною став для неї Хмельницький, де вона мешкає майже 40 років. Тут народилася її донька, а свого часу  й онуки; тут 2003 року вона стала членом Національної спілки художників України.

З 1994 року Неллі Павлова веде активну виставкову діяльність; тільки персональних виставок має більше п’ятдесяти, і не лише у Хмельницькому, а й Кам’янці-Подільському, Києві, Одесі, польському Чеханові. Чимало її творів знаходяться в музеях, галереях, приватних колекціях України, Польщі, Німеччини, Угорщини, Росії, США, Франції. Працює Неллі Миколаївна у різних видах мистецтва  живописі, графіці та ДПМ.

«На перехресті сонячних доріг»  восьма персональна виставка Неллі Павлової у Хмельницькому обласному художньому музеї, на якій презентуються живописні полотна, виконані протягом останніх двох років. На розсуд глядача вони представлені вперше. Емоційні, сонцесяйні картини дихають позитивною енергетикою, запрошують всіх поринути у казковий світ квітів, де відчувається їх п’янкий аромат. Насичені відтінки створюють піднесену атмосферу, викликають почуття щастя, насолоди, віри у прекрасне майбутнє.

В малярстві Неллі Павлової виявляється захоплення образною символікою народної картини. На деяких полотнах органічно закомпоновано орнамент («Тепло літа, що минає»), розписаний керамічний посуд («Троянди і кераміка»). На інших  з’являються солярні знаки (восьмипроменева зірка): «Бабине літо», «Пташка співоча». На останній присутня і птаха, яка за давніми віруваннями є уособленням невмирущої душі людини. Але в пошуках власного стилю авторка відштовхується не лише від народної культури, а й, певною мірою, від мистецтва модерну: вона активно експериментує з кольором і фактурою живописної поверхні.

Полотнам художниці притаманна декоративна виразність кольорів, широка, колоритна палітра, орнаментальність, умовність і узагальненість форм, площинність композиції. Використання чорного контуру поряд із висвітленим тлом, що створює ефект сяйва, подекуди викликає асоціації із вітражем.

Картини Неллі Миколаївни метафоричні та асоціативні: деякою мірою це вже не натюрморт, а своєрідний «портрет», оскільки інколи за зображенням квітів приховуються події, пов’язані з людьми та їхніми приємними спогадами («Ранок на двох», «Запроси мене у сни свої»).

Особливим ліризмом наповнені полотна, присвячені романтиці подорожей: місто надії та мрії («В пошуках міста ілюзій», «Подорож до міста»), сонячне узбережжя («SIESTA») повертають глядача до згадок про відпочинок та літнє тепло.Дана експозиція  калейдоскоп барвистого достатку і радісних образів. Така насичена і не підроблена позитивність будь-якого твору підкуповує навіть досвідчених цінителів, оскільки ця відкрита невимушена форма передачі дійсності здатна розтопити будь-який лід критичного сприйняття.

Людмила Сковерко

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр