Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Марина Шавиріна-Школяр. Суміш для приготування понеділка. Живопис
Куратор виставки: М. Фролова
Період проведення виставки: 10 Листопада 2017 р. - 26 Листопада 2017 р.

 

 

Що робить ваш день по-справжньому особливим? Запашна ранкова кава, обійми близьких людей, прогулянка рідним містом чи вкотре перечитана улюблена книга? Так багато цих особливих миттєвостей, у кожного вони різні, але при цьому кожна з них має свій неповторний смак, запах, колір…

Власне сумішшю унікальних моментів, втіленою в кольорі, ділиться з глядачем відома хмельницька художниця Марина Шавиріна-Школяр. ЇЇ чергова персональна виставка під назвою «Суміш для приготування понеділка» представляє роботи, створені за останні декілька років (20132017 рр.). Сама назва є прямою цитатою до однойменного оповідання письменниці, відомої під псевдонімом Макс Фрай. Воно, за своїм змістом і наповненням, є особливо близьким Марині.

Апелюючи до повсякденних сюжетів, спираючись на яскраві фрагменти пам’яті, художниця створює літопис про те, як поступово наше життя перетворюється на прекрасні спогади. У цьому живописному світі тимчасова субстанція, окремі предмети, міські пейзажі з усією їх атмосферою та шармом набувають нових характеристик: скороминущість і безстроковість, скінченність та безкінечність знаходять форму, колір і стають інструментами для осмислення дійсності. 

Представлені в експозиції роботи умовно можна поділити на декілька тематичних блоків:

- камерні фактурні фрагменти міських двориків, що відображають атмосферу старого міста («Жовтий» (з серії «Дворики»)). Є серед зображень і малопримітні закутки Хмельницького, які на полотнах Марини набули нового звучання та барв («За улюбленим столиком»);

- тихе життя речей побуту, що оточують людей повсякчас («Є хто вдома?»); об’єкти, що містять на собі відбиток історії («Його флейц», «Тиха година» тощо).

- забуті дитячі ігри («Камень-ножницы-бумага», «Пятнашки»).

Художниця закарбовує здавалося б неможливе: вона надає не лише форму, колір але й звук і присмак тому невимовному, із чого зіткане наше щоденне життя, з усіма його неповторними миттєвостями. Віддаючись новій реальності, яку творить Марина Шавиріна-Школяр, ми підкорюємо собі час і з легкістю повертаємось в минуле, загріте теплими спогадами. Кожен з зображуваних елементів спонукає придивитись, зазирнути та дізнатись детальніше, хто ж були ті люди, що жили тут, користувались цими предметами, грали в ігри.

Автор зосереджує увагу на поетичних і виразних деталях: світлі, нюансах, контрастах... За мерехтінням і переливами холодних та теплих відтінків в роботах художниці простежується сюжетна меланхолійність та спокій. Прогулюючись загадковими вуличками різних міст, Марина укладає в «творчу валізу» сонячні промені та лампове світло вечірніх ліхтарів, затишок та аромат кав’ярень, енергетику старовинних будівель, де архаїка часу проступає коштовною фактурою й магічно-глибоким кольором.

Кажуть, що щасливим є той, хто здатен побачити красу в звичайних речах. Тож, придивіться уважніше довкола і вам обов’язково відкриється новий незвіданий досі світ.

І нехай кожен ваш день буде дійсно незабутнім.

Марія Фролова

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр