Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Міжнародний проект «Сергій Параджанов. Імпресія дотику»
Куратор виставки: М. Фролова
Період проведення виставки: 6 Липня 2018 р. - 5 Серпня 2018 р.

 

6 липня о 16.00 в Хмельницькому обласному художньому музеї відбудеться відкриття міжнародного проекту «Сергій Параджанов. Імпресія дотику». Даний захід організовано Всеукраїнським проектом «Parajanov-ART», метою якого є популяризація творчості всесвітньо відомого режисера, одного з найвидатніших митців ХХ ст.  Сергія Параджанова й велика надія  заснувати з часом Перший музей Параджанова в Україні (хоча такий неформально давно існує в Перевальській зоні, в якій Маестро відбував свій срок ще в 70-х роках минулого століття). Виставка приурочена 50-річчю виходу на екрани його фільму «Колір граната». Координатор Проекту — голова Вірменського Товариства культурних зв'язків AOKS-Україна  Олена Оганесян, куратор Parajanov-ART (м. Київ).
Проект «Parajanov-ART» існує понад 10 років. Перша його виставка була створена з нагоди 50-річчя кінострічки «Тіні забутих предків». З того часу вона побувала в 68 містах України: Києві, Кам'янці-Подільському, Івано-Франківській, Полтавській областях та багатьох інших.
Основний блок експозиції складають фото з колекцій Михайла Насберга (Швеція), Вінісіо Рохаса (Коста-Ріка), Юрія Мечітова (Грузія). Також, до виставки увійшли живописні твори українського художника Юрія Новікова (Київ); Романа Агасяна (Харків), колажі Алли Жмайло (Київ), твори декоративно-прикладного мистецтва Андрія Алавердяна (Дніпро) тощо.
Протягом багатьох років незмінно творчість легендарного режисера ХХ ст., творця українського поетичного кіно вражає глядачів, стає відкриттям для кожного нового покоління, лишаючись поза часом у своїй вічній актуальності.
Сергій Параджанов творив довкола себе особливий світ імпровізованої краси та гармонії, яка й понині резонує з творчістю молодих художників, поціновувачів таланту Майстра, сприяючи появі нових творів та креативних проектів, подібних «Parajanov-ART».
Представлена експозиція, на думку організаторів, допоможе ближче познайомитись з непересічною постаттю Параджанова та доторкнутись до розгадки його феномену. Цьому сприятимуть ряд заходів, що відбудуться в рамках проекту, серед яких: презентація фільмів видатного українського кінорежисера Романа Балаяна «Ніч в музеї Параджанова», відновленого фільму «Колір граната», кіно-стрічки Левона Григоряна «Код Параджанова», майстер-класи з мистецтва колажу.

 

 
© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр