Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Виставка «Made in Ukraine. Мистецтво батика» з музейної колекції
Куратор виставки: М. Фролова
Період проведення виставки: 3 Квітня 2019 р. - 12 Травня 2019 р.

У галереї «квARTира» Хмельницького обласного художнього музею в рамках проголошеного Року українського декоративного мистецтва відкрито чергову виставку з музейної колекції «Made in Ukraine. Мистецтво батика».
Розпис на тканині не є національним українським видом мистецтва. Історичне коріння гарячого батика пов'язане з Індонезією та Близьким сходом, проте в останні десятиліття це мистецтво розповсюджується по всьому світі, посідаючи гідне місце і в українському національному декоративно-прикладному мистецтві.
Техніка батика найбільш розповсюджена у текстильному виробництві. Втім, поряд з прикладною функцією розпису по тканині широко використовується й образотворча, тобто художники з його допомогою прагнуть передати своє бачення світу, явищ та подій у ньому. Саме такого характеру твори експонуються на виставці. Це невеличка частка колекції, подарованої після всеукраїнських акцій «Презентація'94» та «Презентація'97», що проходили в залах музею.
Як галузь професійного декоративного мистецтва нараховує цілу низку способів оздоблення тканин: гарячий батик (класичний), холодний батик, вільний розпис, різноманітні комбіновані техніки тощо.
В наш бурхливий час промислової індустріалізації та глобалізації виникає особлива потреба в поверненні, пізнанні та дослідженні цього виду мистецтва. Художній музей пропонує це зробити на прикладі творів відомих українських митців Т. Мисковець, Н. Борецької, Н. Максимової, Т. Ядчук-Богомазової, І. Данилів, В. Дубовик, Н. Папірни, Н. Дяченко-Забашти, В. Левенцова, О. Чуйко з музейної колекції.

Виставка триватиме до 12 травня.

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр