Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Микола Кумановський. «Умовні українці». Живопис, графіка. /м. Луцьк/
Куратор виставки: Л. Тимофєєва
Період проведення виставки: 12 Березня 2010 р. - 15 Квітня 2010 р.

Микола Кумановський народився   1951 р.  у містечку Сатанові на Хмельниччині. Закінчив Львівське  училище  прикладного  мистецтва ім. Івана Труша (1975) і Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (1979). Графік, живописець. Учасник регіональних, республіканських та міжнародних виставок. Живе і працює в Луцьку, є автором герба цього міста. Лауреат  Волинської  мистецької  премії   ім. Йова Кондзелевича.

 За роки напруженої праці створив численні серії живописних творів, акварелей, естампів, сценографічних ескізів, проілюстрував чимало книжок, в тому числі – повне зібрання творів Григорія Сковороди, яке невдовзі має вийти друком у США.

Його персональна виставка, перша на подільській землі, включає близько 100 живописних і графічних робіт, розміщених у двох залах.        Графічна частина виставки кількісно насичена й різноманітна в технічному відношенні. Тут і малюнки вуглем, сангіною, тушшю, аквареллю, аркуші в техніці цинкографії, офортні мініатюри...        Сюжети творів іноді абсурдні, сюрреалістичні, позначені гротеском, сповнені алегорій і ремінісценцій. У такий спосіб митець виявляє недосконалість людини, її агресивність, моральне зубожіння; він далекий від ідеалізації своїх сучасників...        Це ж стосується і малярських творів, що зберігають сухувато-графічну природу. Вони також не заколисують нас красою цього світу. Персонажі полотен, об’єднаних в цикл „Умовні українці”, – своєрідні клони з однаковою зовнішністю, байдужі до всього, що не стосується фізичних потреб; їм усе „по цимбалах” (цитується за текстами, подекуди закомпонованими у живописну поверхню). Але цей сарказм далекий від постмодерного цинізму. Мистецтво Кумановського зберігає гуманістичну основу, в ньому резонує біль часу...        Його художня мова  виділяється на фоні розмаїття авторських стилів сучасних митців. Він нікого не наслідує і не копіює натурно життєві реалії; його твори – це спроба філософського осмислення життя. Найголовніше в них те, що вони спонукають до активної думки, до роботи „розумних почуттів”.

 

Людмила Тимофєєва

 

Фоторепортаж — Анатолія Іванова

 

 
 
   
   
 
   
   

 

 


 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр