Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Володимир Лесь (1927–2007). Живопис з музейної колекції.
Куратор виставки: Г. Гірник
Період проведення виставки: 6 Травня 2010 р. - 17 Травня 2010 р.


Виставку полотен ветерана Великої Вітчизняної війни, хмельницького  художника Володимира Леся (19272007) приурочено до його дня народження. Він народився 10 травня в с. Андрійківці на Хмельниччині. Ще 17-річним юнаком брав участь у бойових діях на завершальному етапі Великої Вітчизняної війни. Пізніше служив на військовому флоті й у вільні хвилини  віддавався улюбленій справі — малюванню. Паралельно зі службою два роки навчався у Московському заочному університеті, який закінчив на відмінно.

Демобілізувавшись, вступив до Одеського державного художнього училища ім. М. Грекова. Здобувши фахову освіту, з 1956 року працював у майстернях Художнього фонду, спочатку на Хмельниччині, потім у Вінниці. До рідного краю митець повернувся 1967-го, і відтоді його життя було пов’язане з Хмельницьким. Тут створено більшість полотен, прийшло визнання  за багаторічну і плідну працю Володимира Степановича удостоєно звання лауреата міської премії ім. Б. Хмельницького (1998), та обласних премій ім. В. Розвадовського (2002) та Т. Г. Шевченка (2006).

В експозиції 13 робіт, 11 з них  власність музею, два полотна („Автопортрет”, „Портрет дружини” 1984 року) належать родині.

Митець працював у реалістичній манері. В його доробку різножанрові твори: портрети, пейзажі, натюрморти, сюжетні роботи, в яких увічнено одухотворені образи його сучасників; мальовничі куточки Поділля, інших місць; пафос часу, в якому художник жив і творив.

 

 
   
   
   

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр