Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Місто нашої мрії. Урбаністичний пейзаж з музейної колекції. Живопис.
Куратор виставки: Г. Козловська
Період проведення виставки: 1 Червня 2010 р. - 30 Вересня 2010 р.

Живописні твори, що зображують картини природи, належать до пейзажного жанру (від французького  paysage — місцевість).

Але ж природа існує не лише у своєму первісному вигляді, вона активно змінюється людиною, і найбільш вражаючі зміни відбуваються у великих містах. Тож одним з різновидів пейзажного жанру є міський пейзаж.

Саме міські краєвиди постають в експонованих творах з музейної колекції, написаних різними художниками.

Майже половина виставлених полотен належить пензлю російського митця Миколи Осенєва (19091983). Незабутні спогади від численних подорожей втілені в зображеннях світових столиць: яскравого, багатоликого Парижа, заклопотаного Будапешта, ошатної вечірньої Праги...  Цілком європейський вигляд має й вулиця стародавнього Львова. Це місто надихає і Михайла Ліщинера (1912–1992), доля якого пов’язана з подільським краєм: у 1920-х роках він навчався у Кам’янець-Подільській художньо-промисловій школі; в повоєнні роки жив і працював у Львові. Його твори вирізняються особливою стилістикою, що ґрунтується на узагальненні форм, переданих локальними плямами, окресленими лінійним контуром, та висвітленій палітрі.

В руслі реалістичної манери виконані полотна Сергія Хохалєва (19162002) „Чернівці. Центральна площа”, народного художника України Івана Шутєва „Москва. Після дощу” та академіка АМ України, професора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Михайла Гуйди „Подвір’я старого Вільнюса”.

Славетна  художниця,  Герой України, академік, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Тетяна Яблонська (1917–2005) презентована двома невеликими етюдами, написаними під час відвідин Італії та Грузії, що передають враження від середньовічної архітектури Венеції й неповторних рис грузинської столиці.

Окремою частиною музейної колекції є художньо-меморіальний фонд нашого земляка, уродженця Проскурова, Георгія Верейського (1886–1962). В його складі кількісно переважає графіка, з якою пов’язані найвищі творчі досягнення майстра.  Але в збірці наявний і цікавий живопис, зокрема, пейзажі Ленінграда (тепер — Санкт-Петербурга). Предметом зображення для художника дуже часто були види, що відкривалися з вікон його квартири на Великому проспекті Васильєвського острова. Змальовуючи один і той самий пейзажний мотив в різні пори року, митець створював свій особливий образ улюбленого міста.

Сподіваємось, що представлені на виставці твори когось заохотять до нових подорожей і нових вражень, а в когось пробудять спогади про ті міста, куди хочеться повертатися знову і знову.

Галина Козловська

 

Gs-308
 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр