Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Олег Чуйко. Вітер надії. Батик. /м. Івано-Франківськ/
Куратор виставки: Л. Тимофєєва
Період проведення виставки: 14 Квітня 2010 р. - 30 Квітня 2010 р.

Олег Чуйко народився 1974 року у місті Тлумачі Івано-Франківської області. Закінчив Косівський коледж прикладного і декоративного мистецтва ім.Василя Касіяна (1995), художній факультет Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника (2000), аспірантуру Харківської державної академії дизайну і мистецтв (2004). Член  Національної спілки художників (2008) та Спілки дизайнерів України (2009). Доцент кафедри дизайну Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім .Василя Стефаника. Бере участь у виставках з 2000 року.

Працює в техніці художнього розпису на тканині. Під цим терміном розуміються різні засоби орнаментації тканин, в тому числі — розпис  із застосуванням гарячого воску, який називається «батик». Різновидами  цієї техніки, що досягла свого розквіту сотні років тому в Індонезії, на острові Ява, послуговуються і сучасні художники. Найдавніший її варіант — гарячий батик — ідентичний процесу створення традиційної української писанки. Холодний батик, до якого найчастіше звертається О. Чуйко, передбачає застосування не гарячого воску, а більш холодної суміші, якою наноситься лише контур зображення. Потім художник просто малює, звичайними пензлями або тампонами наносячи фарбу.

Крім того, кожен митець знаходить свої авторські прийоми, специфічні ефекти. В даному випадку таким ефектом є фактурність, спричинена блискучою рельєфною лінією, що творить чіткий графічний малюнок  на живописній поверхні.

Щодо тематики виставки, то вона пов’язана з науковими інтересами автора — культурою монастирів Галичини. Тож серія із зображенням культових споруд та сакральних мотивів переважає в експозиції. Вона доповнена кількома абстрактними роботами, в яких домінують яскраві, відкриті кольори, а форми здебільшого окреслені м’якими, плавними лініями.

Виставка свідчить про належність О. Чуйка до тих митців, які втілюють в творчості не протест проти людської недосконалості, а своє розуміння краси й відчуття радості буття. Втім, обидва підходи мають право на існування.

 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр