Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Валерій Франчук. Живопис. /м. Київ/
Куратор виставки: Л. Тимофєєва
Період проведення виставки: 27 Серпня 2010 р. - 29 Вересня 2010 р.

Валерій Олександрович Франчук народився 10.09.1950 р. в с. Зелена Красилівського району Хмельницької області. Художник-живописець, графік. Член НСХУ з 1996 р. Закінчив Київський державний художній інститут (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури) у 1986 р.

Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2008 р.). Лауреат премії імені Василя Стуса (2003 р.). Заслужений художник України (2005 р.). Удостоєний ордену „За заслуги” ІІІ ст. (2008 р.) та „Ордену Святого Архистратига Михаїла” (2008 р.). Нагороджений: нагрудним знаком „Знак пошани” (2005 р.); Почесними відзнаками Міністерства культури і мистецтв України „За досягнення в розвитку культури і мистецтв” (2003 р.) і „За багаторічну плідну працю в галузі культури” (2005 р.) тощо.

Учасник 104 групових, республіканських, міжнародних виставок. В Україні та поза її межами відбулися 124 персональні експозиції автора. Твори зберігаються у вітчизняних музеях та музеях світу.

Це — друга персональна виставка В. Франчука в залах Хмельницького художнього музею.

Перша сталася 4 роки тому. Готуючись тоді до так довго очікуваної зустрічі з хмельничанами, Валерій Олександрович прагнув хоча би пунктирно означити весь тематичний діапазон своєї творчості, однією-двома роботами представити кожну з численних серій, над якими працював багато років.

До тієї першої експозиції входили картини, інспіровані історією козацької доби та поезією Т. Шевченка; твори, присвячені пам’яті жертв Голодомору із широко відомої серії „Розгойдані дзвони пам’яті”; роботи, в яких осмислюється трагедія Чорнобиля, а також полотна багатьох інших серій. Цьогорічна виставка дещо вужча в тематичному відношенні, але в художньому плані аж ніяк не програє від цього.

Перед нами — добре знаний В. Франчук зі своїм стилем, що помітно вирізняє його серед колег. І справа не лише в оригінальній техніці, якою досягається гострота форм, їх своєрідна „колюча” фактура. Витоки Франчукового стилю — в особливостях метафорично-поетичного національного світосприймання.

В експозиції виставки панує, за висловом самого митця, „вічна земля українська з її храмами, зі святими деревами...”. Образи дерев вражають тонким нюансуванням кольору; в багатьох виразно звучать бузкові відтінки, що не так часто зустрічаються в палітрі інших художників.

Яких би тем не торкався майстер, його творам завжди притаманний романтичний пафос. Кожна картина — це гімн Україні, молитва за її долю.

Експозицію доповнюють кілька графічних аркушів — адже В. Франчук закінчив графічний факультет Київського художнього інституту.

 

 
   
   
   

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр