Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Олександр Антонюк. Малярство.
Куратор виставки: Л. Тимофєєва
Період проведення виставки: 18 Лютого 2011 р. - 8 Березня 2011 р.

 

Олександр Антонюк народився 1971 р. у м. Кам’янці-Подільському. У 1998 закінчив факультет образотворчого мистецтва Прикарпатського Національного університету ім. В. Стефаника, тоді ж розпочав творчу діяльність. З 2000 р. — член Національної спілки художників України. Мав персональні виставки в Україні, Німеччині, США. Живе і працює в Хмельницькому.

В обласному художньому музеї відкрито його третю персональну виставку. Вона відбувається в рік сорокаліття митця. Це — час чоловічої зрілості, який вимагає підведення певних підсумків, оцінки того, що зроблено.

З огляду на вже подоланий відтинок творчого шляху, можна з певністю сказати, що Олександр відбувся як художник. Він має свій образний лад, свою власну пластичну систему.

Якщо розглядати останню експозицію в контексті попередніх виставок, то стає зрозумілим, що в творчості Олександра сформувалося певне коло усталених образів, сюжетних варіацій, до яких він повертається знову і знову. Мабуть, найбільш значущими для нього, а отже, превалюючими в кількісному відношенні, є полотна, в яких розробляються біблійні мотиви. Оригінально стилізовані фігурки святих і старозаповітних пророків, з непропорційно маленькими ручками, подані узагальнено, іноді — у вигляді цілісної орнаментальної форми. І лише обличчя ретельно прописані, змодельовані в класичній манері. Це ж слово  обличчя  хочеться вжити і по відношенню до біблійних тварин, присутніх у багатьох творах.

Окремі сюжети недвозначно відсилають до подій Священної історії, давніх юдейських обрядів. Очевидно, в цих духовних першоджерелах митець знаходить те, що співзвучне його власним духовним устремлінням.

Вводячи у плоть живописного полотна зображення Тори, синайських скрижалей, літер грецького алфавіту і єврейського письма, художник створює образ мови, що несе до нас повідомлення із глибини Буття. Хоча він усвідомлює всю проблематичність сприйняття такого повідомлення. В ряді полотен прочитується відчуття абсурдності нашої доби. Підміна вартостей і орієнтирів виявляється у співставленні біблійних персонажів з атрибутами сучасного світу та з оголеною натурою. 

Втім, ню в доробку О. Антонюка складають цілком самодостатню серію. Ще одна тематична група робіт пов’язана з історичними ремінісценціями. Цикл, присвячений козаку Мамаю, співвіднесений з українським етносом, традиціями спільноти, серед якої художник виріс і стався.

Більшість чоловічих облич на полотнах О. Антонюка наділені автопортретними рисами. Він ніби мандрує у віках і культурах, приміряючи на себе різноманітні часові колізії та життєві ролі.

Колорит його живопису насичений, складний, з тонким нюансуванням відтінків. Картини випромінюють світло, хоча його джерело здебільшого залишається за межами полотна.

Отже, в конгломераті змістовних пластів та культурних слідів, характерних для постмодерної епохи, виозначується власна творча манера, індивідуальна стилістика, ім’я якої  Олександр Антонюк.

 

Людмила Тимофєєва

заступник директора з наукової роботи
 

 
 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр