Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Сергій Якутович. Гоголь народився...
Куратор виставки: Л. Чернова
Період проведення виставки: 25 Березня 2011 р. - 23 Квітня 2011 р.

«Гоголь народився…». Так називається виставка, днями відкрита в Хмельницькому обласному художньому музеї. Її автор,  народний художник України, лауреат Національної премії  ім. Т. Г. Шевченка Сергій Якутович — знакова постать в сучасному культурному просторі України. Куратором виступив музикант, колишній гітарист гурту «Океан Ельзи», а нині відомий галерист, знавець сучасного мистецтва Павло Гудімов. Вперше їх спільний проект був представлений у 2009 році в Парижі (у штаб-квартирі UNESCO) і в Українському домі в Києві, в рамках заходів, присвячених 200-літтю від дня народження М. Гоголя.

Постать письменника, найцікавіша, найзагадковіша в національній культурі, завжди приваблювала митця. Але звернувся він до Гоголя вже в зрілому віці, досвідченим майстром, за плечима якого були сотні ілюстративних циклів до творів вітчизняної і зарубіжної класики, в числі яких — 17-томник «Українська модерна література»; численні живописні і графічні серії; робота в кінематографі в якості художника-постановника фільму Ю. Іллєнка «Молитва за Гетьмана Мазепу», який критики назвали «намальованим кіно». І ось нарешті Гоголь… П’ять років тривав творчий діалог художника з улюбленим автором, результатом якого були ілюстрації до всіх повістей, близько тисячі ескізів до фільму В. Бортка «Тарас Бульба», декорації-об’єкти, інсталяції до науково-пізнавальної кінокартини Р. Плахова-Модестова «Втрачений рай».

На нинішній виставці представлені максимально збільшені й репродуковані на планшетах олівцеві малюнки до «Вечорів на хуторі біля Диканьки» і «Миргорода», кінематографічна графіка, ціла галерея портретів Гоголя (їх створено біля 40). Експозицію доповнюють фігури-силуети незабутніх персонажів «Ночі перед Різдвом» Солохи і Чорта.

Отже, ласкаво просимо у простір Гоголя, в його незбагненний метафоричний світ, явлений нам прекрасним художником сучасності, який є достойним продовжувачем справи свого батька, видатного графіка другої половини ХХ ст., Георгія Якутовича.

 

 
   
   
   
   
   
   

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр