Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Сергій Гульшані. Живопис
Куратор виставки: Г. Гірник
Період проведення виставки: 12 Липня 2011 р. - 27 Липня 2011 р.

 

Сергій Мамедович Гульшані — (справжнє ім’я Хосейн-Джафарі) народився в іранському  місті Пехлеві 30 серпня 1936-го року. Освіту здобував у місцевому художньому училищі та Тегеранському університеті мистецтв. Але закінчити його не вдалось за сімейними обставинами: на початку 1960-х родина змушена була покинути батьківщину й оселитись в м. Баку. Отримуючи радянський паспорт, Хосейн-Джафарі став Сергієм. Фах художника вдосконалював самоосвітою. У Хмельницькому, звідки родом його дружина, проживає з 1963-го року. Член Національної спілки художників України (1995). Твори митця зберігаються в музеях України, приватних вітчизняних та зарубіжних колекціях.

Експозиція ювілейної виставки Сергія Гульшані в Хмельницькому обласному художньому музеї представляє роботи різних років. Переважно це портрети сучасників, писані з натури. Мужніми й впевненими у собі постають в них юнак, педагог, ветеран війни (“Портрет молодого чоловіка”, “Портрет Потапова, викладача музучилища”, “Герой Радянського Союзу А. Ф. Романенко”). Цієї виразності автор досягає статичністю композиції, стриманим колоритом. Зовсім інший підхід він виявляє до зображення жінки. Прагнучи передати тепло, ніжність, загадковість натури, С. Гульшані обирає динамічні ракурси, відкриті, часом контрастні барви (“Жінка у червоному”). В той же час, всі моделі на його полотнах сповнені глибокого внутрішнього зосередження, самозаглиблення.

В характерній авторській манері, яку вирізняє узагальнена предметність, передана локальною площиною, приглушеними барвами, написані сюжетні роботи (“Спомин”, “Сім’я”).

Певні творчі інновації спостерігаються в серії "Ню" з їх пожвавленою палітрою, почасти експресивним, почасти спокійним, врівноваженим рухом (“Ранок”, “Жінка, що лежить”, “Ню”).

Втім, треба віддати належне авторові. У свої 75 він не зупиняється на досягнутому, постійно вдосконалює свою творчу манеру.

 

Галина Гірник

 
 
   
   
   

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр