Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Неллі Павлова. Графіка.
Куратор виставки: Л. Чернова
Період проведення виставки: 14 Вересня 2011 р. - 30 Вересня 2011 р.

 

Неллі Павлова народилась 1952 р. в Узбекистані. Освіту отримала в Рязанському художньому училищі; за фахом — художник-модельєр. Більше 30 років проживає в Хмельницькому. З 1994 року веде активну виставкову діяльність: понад 20 персональних виставок в Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Києві, Одесі, польському Чеханові. З 2003 року — член Національної спілки художників України. Працює в живописі й графіці.

«Вічна мелодія міста» — так називається третя персональна виставка Неллі Павлової в стінах Хмельницького художнього музею. Попередні експозиції знайомили глядача з її живописним доробком. Цього разу його презентує лише одне раннє полотно, назва якого стала назвою всієї виставки. Вона містить переважно графічні твори, що належать до великої серії «Історія в камені», розпочатої ще  2000-го року. Саме тоді, взявши участь в акції обласного художнього музею «Місто минаючого тисячоліття», Н. Павлова звернула увагу на ошатні старовинні будиночки, що на початку ХХ ст. формували обличчя міста, а нині загубилися серед безлічі новітніх споруд. Їх зображення, самобутньо інтерпретовані художницею, становлять осібну частку графічного доробку. Інші твори присвячені найцікавішим пам’яткам архітектури Хмельниччини. В аркушах, виконаних в мішаній техніці на зім’ятому папері, стилізованому під фактуру каменя, постають замки, костьоли, церкви і монастирі, маєтки й особняки Кам’янця-Подільського, Летичева, Сутківець, Сатанова, Самчиків, Антонін… В поле зору художниці потрапляють також історичні будівлі Києва та інших міст України.

Прагнучи передати неповторну індивідуальність кожного такого об’єкту, мисткиня застосовує різноманітні композиційні та формальні прийоми: знаходить відповідний ракурс, варіює форму площини, на якій зображено пам’ятку, характер обрамлення, колорит. Його утворено поєднанням кількох холодних барв: сірої, зеленкуватої, блакитної, жовтувато-коричневої.

Останнім часом Н. Павлова доповнює графічні аркуші рукописними текстами, які переважно містять історичні відомості про архітектурну будівлю. Вербальні фрагменти в різний спосіб включаються в канву твору, слугуючи фоном або безпосереднім елементом композиції. Вони урізноманітнюють поверхню аркушів й дещо поглиблюють їх образну змістовність.

В деяких роботах із зображенням церков наявні стилізовані квіти, що є символом Богородиці, й ознакою барокової культури.

Отже, удосконалюючи засоби виразності, Н. Павлова продовжує працювати над темою міст і містечок, відкриваючи загалу все нових, мовчазних свідків минулої доби.

Л. Чернова

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр