Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Олександр Гуменчук. Живопис
Куратор виставки: Дарина Ніненко
Період проведення виставки: 10 Січня 2012 р. - 2 Лютого 2012 р.

 

Олександр Гуменчук  заслужений художник України, успішний дизайнер, талановитий викладач, доцент кафедри дизайну Хмельницького національного університету та член Національної спілки художників України.

 

Він народився в 1952 році у Приморському краї, закінчив факультет дизайну Латвійської державної художньої Академії ім. Т. Залькална у м. Ризі. Проте, близько трьох останніх десятиліть художник живе і працює в Хмельницькому, де створює неповторні живописні полотна й передає власні знання та уміння своїм студентам.

 

У живописі Олександр Гуменчук вірний власній авторській техніці, яка стала впізнаваною та привабливою не лише для пересічних глядачів, а й для справжніх поціновувачів мистецтва.

 

 В багатьох своїх творах художник закріплює на площині додаткові матеріали, такі, як тирса, мішковина, шматочки паперу тощо. А нанесення на них блискучих фарб, що після висихання нагадують гончарні поливи, збагачує предметність, надаючи формам нового звучання, а структурі полотна  графічної виразності. Ретельне відтворення натури співіснує зі спрощеними, умовними образами.

 

 Проте, втілені таким майже колажним чином певні рельєфність та «керамічність» — це лише засоби, які допомагають створювати іншу реальність, котра, хоча й перегукується з існуючим світом, але живе своїм власним життям.

 

 Полотна насичені стародавніми знаками та орнаментами, і це вже не просто впорядковані елементи живописної поверхні, але сповнені глибокого змісту символи, в яких архаїка поєднується із сучасною образністю.

 

 Гра світла і тіні, сполучення яскравих, насичених кольорів, ритмічне чергування живописних плям з графічною лінією — усе це є виразними ознаками особистого стилю.

 

 Олександр Гуменчук  учасник багатьох республіканських, регіональних та обласних виставок; мав ряд персональних експозицій в Україні та за її межами.

 

 Його твори придбані Міністерством культури України; зберігаються в музеях та приватних колекціях шанувальників його творчості в Україні, Росії, Польщі, Німеччині, Угорщині, США та інших країнах.

 

 

Дарина Ніненко

   

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр