Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
«Крила». Надія Борецька, Вадим Піщерський. Живопис, батик, мозаїка.
Куратор виставки: Д. Ніненко
Період проведення виставки: 16 Березня 2012 р. - 9 Квітня 2012 р.

Представлена виставка є складовою довготривалого проекту, ініційованого Хмельницьким обласним художнім музеєм, під назвою «У родинному колі». Чинна експозиція  презентує творчість хмельничан Надії Борецької та її сина Вадима Піщерського.

Надія Борецька закінчила Львівський державний інститут декоративного і прикладного мистецтва. З 1986 року бере участь у виставках різних рівнів. Вона є членом Національної спілки художників України та Міжнародної текстильної мережі, лауреатом премії ім. Богдана Хмельницького.

Першим етапом її творчого життя став художній текстиль, а саме батик. Слово «батик» походить з малайської мови, якою розмовляють народи індонезійського острова Ява, адже найвищого розквіту ця техніка досягла саме там. Цей різновид художнього текстилю передбачає розпис тканини за допомогою воскової суміші. В експозиції розміщено декілька творів, виконаних в цій техніці. Окремими сторінками творчої біографії мисткині стали гобелен, вітраж, мозаїка, графіка та живопис.

Із представлених на виставці творів більшість складають живописні полотна. Головним їх сюжетом виступають різнобарвні квіти та плоди. Експресивні та яскраві, вони випромінюють енергетику художниці, виявляють її темперамент. Певною мірою на характер живописних творів вплинув досвід роботи в інших мистецьких техніках. Так, геометричність вітража в них інколи поєднується з прозорою легкістю батика; спрощеність форм — з об’ємністю окремих фрагментів. Манеру мисткині підкреслюють і подібні до патьоків фарбові мазки, що організують тло композицій.

Свою творчість Надія Борецька успішно поєднує з педагогічною діяльністю. Протягом 5 років вона працювала викладачем Хмельницького національного університету. Під її керівництвом студенти факультету технологій і конструювання швейних виробів розробляли оригінальні колекції одягу. Згодом  очолювала Хмельницьку дитячу художню школу. Чимало вихованців Надії Борецької вже обрали мистецьку стезю. Серед них — її син,  учень і друг в одній особі. Його участь у виставці можна назвати дебютом. У представлених творах відчувається захоплення мистецтвом модерну. Юнак надає перевагу сюжетам міфів і легенд, символічним композиціям, в яких домінують жіночі образи. Застосовуючи спрощення форми, він насичує її чистими, відкритими кольорами. Вадим робить лише перші кроки у мистецтві, але його цілеспрямованість, рішучість, бажання вчитись і творити є тими крилами, що необхідні для успішного лету у майбутньому.

Разом Надія і Вадим створили низку ілюстрацій до збірок хмельницьких поетів Йосипа Осецького та Володимира Олійника, спробувавши свої сили в царині графіки.

Опанування нових художніх технік, спільна праця й взаємна підтримка відкриватимуть перед ними все нові мистецькі горизонти.

Дарина Ніненко

 

 
   
   
   

 





© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр