Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Анатолій Фурлет /м. Київ/. Живопис
Куратор виставки: Г. Гірник
Період проведення виставки: 10 Квітня 2012 р. - 15 Травня 2012 р.

Основою образного світу Анатолія Фурлета є «…світло від подиху сонця і вітру», яке «народжувало наспів, нанизуючись росинками-зорями, зависаючи легкою вечірньою прохолодою» (А. Фурлет).

Цій імпресії відповідає колористика полотен — золотисто-жовті й сірувато-перлинні відтінки. У цю палітру подекуди введено розсипи багрянцю, ультрамарину; інколи її акцентує глибока чорна барва («Весна в дарунок», «Моя Буковина», «Великдень», «Різдво Миколая»).

Мініатюрні мозаїчні форми живописної поверхні співіснують з вишуканим мереживом ліній-павутинок, з акварельними розмивами олійних фарб, утворюючи напівпрозоре марево, крізь яке проступають дивні, загадкові персонажі світу видимого й ні («А Пенелопа жде», «Різдвяна з Буковини», «Мазепа. Козацьке бароко»).

Тематика картин — від роздумів про особистісно-інтимне, до загально-людських, з філософською чи історичною складовою, проблем («Домна. Світлій пам’яті прабабусі», «Дух України»).

Живопис художника позбавлений оповідності, виражених жанрових ознак, будь-яких стильових впливів, отже виогранюється у самобутнє арт-явище в сучасному мистецькому річищі. Але раз «поставлена» рука не заскорузла на досягнутому: вироблений почерк постійно вдосконалюється, розвивається, збагачується новими знахідками, тобто творчість митця — це динамічний висхідний поступ.

Анатолій Фурлет народився 1958 року на Буковині. Після закінчення 1983 року графічного факультету Одеського педінституту ім. К. Ушинського приїхав на Хмельниччину. Викладав, а згодом очолив Городоцьку дитячу художню школу, працював творчо. З 1999 року — член Національної спілки художників України. Митець — учасник обласних, республіканських, закордонних виставок. Твори зберігаються у музейних та приватних колекціях в Україні, країнах Європи, США та Канаді.

Нині мешкає у м. Буча під Києвом.

 

 

 

Галина Гірник


 

 

 

 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр