Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Олександр Віштаченко, Тімур Такіров /м. Кам’янець-Подільський/. Живопис.
Куратор виставки: Л. Чернова
Період проведення виставки: 20 Червня 2012 р. - 5 Липня 2012 р.

 Молоді художники Олександр Віштаченко (нар. 1984 р. в м. Миколаєві) та Тімур Такіров (нар. 1982 р. в м. Теміртау, Казахстан) мають багато спільного у своїй біографії. Обидва є випускниками Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Нині працюють викладачами кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Кам’янець-Подільського університету імені Івана Огієнка. Разом повертають до життя пошкоджені часом живописні полотна та старовинні ікони. І, нарешті, обидва займаються живописом, представляючи свої творчі роботи з 2005 року на всеукраїнських і регіональних виставках у Києві, Дніпропетровську, Миколаєві, Кам’янці-Подільському, Чернівцях.  

 Нинішня експозиція презентує різножанрові твори, виконані впродовж 2010–2012 рр. Головним мотивом, до якого звертаються автори є місто над Смотричем, його затишні куточки, середньовічні архітектурні споруди: фортеця, собори, брами, вежі, дзвіниці. Художники намагаються передати особливий стан, що його набувають будівлі у вранішньому й присмерковому освітленні, взимку й восени, за різних погодніх умов. Попри те, що у своїх творчих шуканнях митці багато уваги приділяють кольору, експериментують зі світлом, формою і композицією, роботи кожного з них мають певні особливості.

Твори Тімура Такірова вирізняються багатошаровим пастозним живописом, що утворює пластичну колірну субстанцію. Окремі фрагменти композицій, помітно виступаючи над поверхнею полотна, формують глибокий рельєф. Подекуди художник застосовує золотисту або сріблясту лінію, що підкреслює окремі елементи твору й надає йому певної декоративності.

Живописні композиції Олександра Віштаченка позначені широкими динамічними мазками: або насиченими, або напівпрозорими, подібними до акварелі. В його манері помітна тенденція до значного спрощення форми, застосування орнаментальних елементів.

Це лише перші кроки молодих художників в образотворчості. Зростання їхньої творчої майстерності засвідчать наступні виставки.

 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр