Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
"3D Михайла Андрійчука: Дух. Духовність. Душа." До 85-ліття заслуженого художника України М. Андрійчука
Куратор виставки: Д. Ніненко
Період проведення виставки: 29 Листопада 2012 р. - 25 Грудня 2012 р.

 Михайло Омелянович Андрійчук народився 1927 року в с. Нехворощ на Житомирщині, закінчив Одеське художнє училище (1951–1956), а згодом і Київський державний художній інститут (1956–1962).

За своє творче життя художник неодноразово брав участь в обласних, республіканських, всесоюзних, зарубіжних та персональних виставках. Хмельничанам Михайло Омелянович добре відомий монументальними творами  портретами класиків літератури та інших персонажів, виконаних технікою сграфіто, які зустрічають відвідувачів на стінах обласної дитячої бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка, та обласної бібліотеки для юнацтва.

Роботи митця  графічні, ось і дана виставка  презентація акварельних аркушів, що інколи чергуються з начерками сангіною.

Усі твори художника сповнені життєвої мудрості, покликані збудити у глядача роздуми про добро і зло. Кожен сюжет чи то казковий, міфічний або ж реальний оповито власною філософією автора. До прикладу акварелі однієї з останніх серій «Пори віку людського», що розкривають зміст певного життєвого етапу людини. Безтурботне дитинство, життєрадісна юність, плідна зрілість та самотня старість постають перед нами в образі жінки, де колір, лінія і пляма розкривають глибокий зміст і задають настрій. Акварелі М. Андрійчука, майже прозорі і легкі, часом насичені та контрастні, об’єднані спільною рисою: від кожної віє добром, тому загальна атмосфера цих аркушів завжди тепла, затишна.

Твори натхненного мрійника не лише ілюструють сцени буденних реалій чи відомих історій, він сміливо будує свою власну дійсність («Казка. Премудрий ворон»). Здавалося б, що може бути особливого в начерку? Та ні, начерк майстра справжня поезія, наче створена на одному-єдиному подиху («М. Цвєтаєва», «Соло»).

Неозброєним оком помітна щирість, сповідальність автора перед глядачем в будь-якій його роботі. Навіть шаржі викликають ніжні почуття, тонку іронію («Радий вас бачити», «Дизайнер-клас»). В наявній ретроспективі митець різний: він радіє і кохає, він шкодує і нарікає, йому болить і він не мовчить. Глибокий і мудрий графік, живописець, монументаліст, педагог, Михайло Омелянович Андрійчук, вніс свій вагомий вклад у розвиток української образотворчості.


Дарина Ніненко


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр