Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Художник і час. Живопис з музейної збірки. Автори творів — жінкі родини Яблонських.
Куратор виставки: О. Соляр
Період проведення виставки: 27 Лютого 2013 р. - 12 Березня 2013 р.

 

 

В лютому 2013 виповнилося б 96 років з дня народження видатної української мисткині, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України  Тетяни Нилівни Яблонської (19172005).
На виставці представлені твори з колекції Хмельницького обласного художнього музею. Це пейзажі, написані в різні часи творчої діяльності, та портрети.
Останні Тетяна Яблонська писала протягом всього життя і завжди прагнула, щоб кожна людина постала в своїй індивідуальності, життєвій неповторності. Дуже часто це були зображення близьких людей.
На портреті «Застудилася»  онука мисткині (Сашенька Ласкаржевська-Брікова), дочка її середньої доньки Ольги Отрощенко. Поряд  автопортрет самої Ольги.
На іншому полотні  молодша донька художниці Гаяне Атаян. Живописна поверхня роботи утворена дрібними мазками, що характерно для періоду творчості Тетяни Нилівни, коли вона захоплювалася імпресіонізмом.
В експозиції розміщено і дипломну роботу Гаяне «Біля джерела. Ольвія».
Привертає увагу також портрет самої Тетяни Яблонської, створений Г. С. Верейським у Києві 1954 року. Це був час творчого злету мисткині. Верейському вдалося дуже точно схопити і передати темпераментну, повну радісного життєствердження, натуру художниці.
На виставці представлено всього кілька робіт Тетяни Нилівни та її доньок, але вони дають уявлення про особливості творчої манери представників цієї відомої родини.

 


Олена Соляр

 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр