Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Ольга Потієвська. Батік. З музейної збірки.
Куратор виставки: Г. Гірник
Період проведення виставки: 20 Червня 2013 р. - 20 Вересня 2013 р.

 

Автор експонованих творів — Ольга Потієвська (1953–2011) працювала в техніці холодного батику. Ця техніка, на відміну від гарячого батику, більш за все наближена до вільного розпису на тканині, а отже найбільше надається до нестримного вияву фантазії, уяви.
Власне це і відрізняє роботи Олі з-поміж інших. А ще її вдача — веселої, дотепної, навіть у чомусь провокативної художниці. Погляньте на її «Сексуальний пейзаж». Не варто шукати в ньому відповідного сюжету, якихось алюзій з цього приводу. Натомість є краса і гармонія, ніжність і безмежна любов до життя, а ще вишуканість кракелюру і плетива ліній, колориту і невагомість, легкість композиційних елементів, серед яких заблукав ласкравий літній легіт… А назва — вона від феєрії цих почуттів і вражень. Ну, і трішечки для епатажу.
У «Чумацькому шляху» колористично влучно передано безмежжя нічного неба, всіяного міріадами зірок. Безліч пісень, легенд, переказів пов’язано з ним — одвічною дорогою українців з минулого в майбутнє, із заходу на схід, від рідної домівки і до неї.
Своїми шовковими фантазіями Оля Потієвська нагадує про нашу лагідну, чуттєву вдачу, про багату матеріальну і духовну культуру нації.
Потієвська Ольга Володимирівна народилася в м. Козятин Вінницької області. 1972 року закінчила Київський художньо-промисловий технікум. Член Національної спілки художників України, учасник Всеукраїнських акцій з художнього розпису на тканині «Презентація’94» та «Презентація’97» (м. Хмельницький). Представлені в експозиції твори — дарунок мисткині художньому музею.
Галина Гірник

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр