Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Україна славетна. А. Орльонов (м. Київ). Мистецький проект.
Куратор виставки: Г. Гірник
Період проведення виставки: 18 Грудня 2013 р. - 31 Січня 2014 р.

 

 Громадське обє’днання «Україна Славетна», управління культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації, Хмельницький обласний художній музей в рамках всеукраїнського проекту «Україна: історія великого народу» презентують виставку «Україна Славетна».

На нинішньому етапі розвитку суверенної української держави конче необхідна серйозна, науково обґрунтована робота з населенням з метою донесення до його свідомості інформації про дійсну історію України, про історичні корені її народу. Мета цієї роботи — формування у людей розуміння величі нашої держави, почуття патріотизму і гордості за нашу історичну Батьківщину.

Для досягнення цієї мети Інститут стратегічної політики та Благодійний Фонд «Схід-Захід разом» у 2007 році започаткували патріотичний, загальнонаціональний проект «Україна: історія великого народу». В рамках проекту у співпраці з Національною академією наук України провідними вченими та діячами культури були створені енциклопедичні видання з історії і культури українського народу, музичні твори, картини на тему визначних подій.

Останній сегмент проекту представляють репродукції картин київського художника-баталіста Артура Орльонова. Орльонов Артур Олегович  головний художник студії Українського батального мистецтва. Народився в м. Ташкенті 1973 р.; 1992-го закінчив Ташкентське художнє училище ім. П. П. Бенькова, 1999-го  Академію образотворчого мистецтва та архітектури, а 2003-го  аспірантуру (батальне мистецтво). За свою діяльність нагороджений церковними орденами святого рівноапостольного князя Володимира, Нестора-Літописця, Кирила та Мефодія (Болгарія).

В експозиції розміщено лише частину доробку митця — авторські інтерпретації подій далекої минувшини — заснування Києва (“Кий, Щек, Хорив і Либідь засновують Київ. 482 рік”), оборону рубежів новоутвореного державного об’єднання (“Князь Кий захищає фортецю Києвець на Дунаї. 487 рік”). Спираючись на літописні свідчення й, не відкидаючи фольклорних джерел (легенд, міфів), автор зображує Кия та його батька — легендарного Ора (Орія) як державотворців, що вміли не лише зброєю, але й дипломатією боронити свій суверенітет (“Кий з батьком приймають гунських послів. 450 рік”).

Втім, особливо видовищними сприймаються батальні сцени, присвячені битвам, що вплинули на хід історії (“Данило Острозький у битві на Синіх Водах. 1362 рік”, “Галицькі хоругви у Грюнвальдській битві. 1410 рік”). Привертають увагу й реалістичні зображення полководців Богдана Хмельницького та Івана Богуна, що перегукується з парадними портретами Середньовіччя та Нового часу.

Червоною ниткою в багатьох картинах митця проходить безпосередній зв’язок мужності наших предків з духовністю, притаманною українцям. Приклад тому — графічні інтерпретації особитстостей — священника Федора Острозького (13601446), Костянтина Острозького (14601530), мецената й видатного діяча культури, біографії яких рясніють ратними подвигами, а також Кирила Лукаріса (15721637) — константинопольського патріарха, що підтримував тісні зв’язки з Україною.

Подібні проекти, бодай фрагментарно представлені, спонукають до зацікавлення історією своєї держави, виховують почуття гідності, поваги до діянь великих предків.

Галина Гірник

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр