Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Архів виставок
Виставки
Шевченкіана в музейній колекції. Графіка, живопис.
Куратор виставки: Г. Гірник
Період проведення виставки: 19 Лютого 2014 р. - 28 Березня 2014 р.

 

Шевченкіана Хмельницького художнього музею налічує 116 одиниць зберігання. До 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка у Хмельницькому художньому музеї відкрилась виставка «Музейна Шевченкіана». Це портрети Тараса Шевченка, ілюстровані сторінки його біографії, твори за мотивами його поезій, виконані в різних видах мистецтва  живописі, графіці, скульптурі.

Нині ми стоїмо на порозі переосмислення Шевченка як модерної постаті сучасної України, а не революційного демократа, чи поета-бунтівника, захисника знедолених і скривджених, як-то трактувалося раніше. Втім, представлені в експозиції раритети  продукт саме минулих часів. Але кожен автор, звертаючись до знакової для нації постаті, вкладав в них своє розуміння Кобзаря, творив його образ щиро.

До експозиції увійшло 28 робіт 17 авторів, серед яких лауреати Шевченківської премії Василь Касіян (18961976), Михайло Дерегус (19041997), Михайло Божій (19111993), Василь Лопата, а також народні та заслужені художники України, в тому числі подоляни Михайло Андрійчук, Борис Негода.

Переважна частина експозиції  графічні аркуші. Увагу привертають ліногравюри В. Лопати та Софії Караффи-Корбут (19241996), офорти Андрія Блудова, літографії М.Андрійчука. Як зразок рідкісної мистецької техніки (мецо-тинто) виділяється портрет Тараса Шевченка Б. Негоди, як варіант оформлення сучасного літературного твору (роман Василя Шевчука «Син волі»)  аркуші Василя Перевальського. Живописний ряд представлено картинами класика українського малярства Івана Їжакевича (18641962) та Михайла Хмелька (19191996).

Ще за життя доля, муза, слава Шевченка були притягальними для сучасників й лишаються такими й досі. Таїна Шевченкового слова, його тернистий життєвий шлях бентежать, подивляють, захоплюють, не лишають байдужою кожну мислячу особистість. Його імператив вільна людина над якою владарює тільки Бог і постулат всеоб’ємлюючої любові, на жаль повільно входить у нашу свідомість. Викликати живий інтерес до постаті національного генія завдання чинної виставки.

Галина Гірник

 

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр