Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші Герої
  Головна » ВИСТАВКИ » Анонс виставок
Виставки
Інна Шинкаренко. Фотопроект «Чоловік про жінку»
Куратор виставки: Л. Сковерко
Період проведення виставки: 2 Березня 2018 р. - 23 Березня 2018 р.

 

 

Інна Шинкаренко  математик за освітою, родом з Хмельниччини, а сьогодні львів'янка та вільний фотограф з більш як 10-ти річним стажем. 2015 року у кількох містах, серед яких і Хмельницький, вона представила виставку «Жінка. Чоловік». Для портретів Інна фотографувала успішних та відомих жінок, спершу в чоловічому, а згодом в жіночому образах. При цьому, її моделі отримували завдання — пригадати чоловічі та жіночі риси у собі та проявити їх мовою погляду, жестів та міміки. Проект виявився надзвичайно популярним і отримав позитивні відгуки та великий інтерес у публіки та засобів масової інформації. Ще на відкритті першої виставки Інна задекларувала сміливий намір — фотографувати у аналогічному стилі чоловіків. Та найцікавішим є те, що проект отримав продовження — серію чоловічих портретів.

Автор зуміла зацікавити взяти участь у фотосесії професійно успішних, мужніх чоловіків, яких обирала сама, користуючись особистим авторським критерієм фотомитця та психолога. Так само як минулого разу, моделі фотографувалися двічі: першого разу — проявляючи свою силу, мужність, сміливість, а другого разу — демонструючи свої погляди і думки про жіноцтво, шукаючи жіноче в собі. Інна створила тонкі психологічні портрети людини дуальної, більш того підсилила ефект психологічного портрету доповнивши його авторським текстом портретованих. Ідея полягала у тому, щоб показати, скільки жіночності можна виявити у чоловікові, одягнувши його у домашній халат і давши в руки букет квітів.

«Цей проект показав мені неприємну правду про деякі факти. Чоловікам складніше погодитись на таке перевтілення, бо суспільство засуджує таке переодягання. Незручно показати себе таким, як тебе не знають — ніжним і сором'язливим, або істеричним і сексуальним, бо такий чоловік не приймається в суспільстві. Незручно говорити про образи жінки, які відрізняються від розпіареного образу богині-берегині. Незручно визнавати, що замріяними, злегка божевільними і яскравими можна бути тільки жінкам. Чоловічий образ прийнятний зосереджений, серйозний, надійний і готовий вирішувати будь-які проблеми світового масштабу. Я зрозуміла, що потрібно бути дуже сильним і сміливим чоловіком, щоб відкрито говорити про наявність в себе якостей, які дозволені лише жінкам. Всі ж знають, що чоловіки не плачуть. Лише скорочується їхня тривалість життя через заборону проявляти емоції», — зазначає Інна Шинкаренко.

Зацікавити своїм проектом фотографу вдалося багато відомих львів'ян та киян. Тому, на світлинах можемо побачити, зокрема, відомого художника Сергія Петлюка, директора Львівського палацу мистецтв Юрія Гнатковського, фотографа Костянтина Смолянінова, художника Влодка Кауфмана, журналіста Віталія Чепиногу та інших.

 

Людмила Сковерко,

науковий співробітник

 

© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр