Іван Юрков — єдиний на Поділлі та один з небагатьох емальєрів в Україні, що досліджує можливості мистецтва гарячої емалі на металі, яка на теренах України відома ще з часів Київської Русі. Перегородчаста емаль, в техніці якої працює художник — мабуть, найбільш трудомістка і найскладніша з усіх емальєрних технік.
Свого часу Леонардо да Вінчі писав, що емаль, випалена у вогні, за тривалістю життя перевершує навіть бронзову скульптуру. «Лиш емаль зберігає яскравість та ніжність... кольорів й залишається безкінечно різноманітною. Хочеш зробити картину вічною, зроби її з емалі» — зауважував славетний італієць. Багаті художні можливості, вічна свіжість фарб та блиск дозволили ювелірам протягом століть постійно знаходити нові форми застосування емалі. І сьогодні вона, як і раніше, привертає увагу ювелірів, живописців, графіків, скульпторів, монументалістів.
Довідково:
Художник народився 2 грудня 1944 року в с. Блищадь Хотинського р-ну Чернівецької області.
У 1972 році закінчив Вижницьке училище прикладного мистецтва, відділення конструювання та художньої обробки металу.
З 1972 по 1996 роки працював на заводі «Термопласт-автомат» інженером художнього конструювання, м. Хмельницький.
1980 року запрошений в художньо-виробничий комбінат художником, м. Хмельницький.
Учасник обласних, республіканських та міжнародних виставок. Брав участь у І та ІІ Міжнародних фестивалях емалі в Києві. Його твори зберігаються в приватних колекціях в різних країнах світу: Великобританії, Франції, Португалії, Німеччині, Польщі, Чехії, США, Канаді, Іспанії тощо. Окрім цього, в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, Національному художньому музеї України, Музеї історичних коштовностей України, у фондах музею Революції Гідності, меріях міст-побратимів Хмельницького та музеях нашого міста. Зокрема, в Хмельницькому обласному художньому музеї нараховується 5 робіт митця.
Нагороджений Хмельницькою міською премією ім. Богдана Хмельницького.
Член Національної спілки художників України.