Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Анонс виставок
Виставки
Старі майстри. Видатні австралійськи художники, що малювали на корі
Куратор виставки: О. Михайловська
Період проведення виставки: 12 Червня 2019 р. - 11 Серпня 2019 р.

Хмельницький обласний художній музей запрошує інтелектуальну громаду на унікальну виставку «Старі Майстри».
У даному мистецькому проекті представлені твори видатних корінних австралійських художників ХХ століття, що малювали на корі». Малювання на корі є однією з видатних традицій світового мистецтва, яке практикували аборигенні художники Арнемленда (північна територія Австралії) упродовж тисячоліть. Оригінальна виставка малюнків на корі відкрилася в столиці Австралії кілька років тому. Міністерство закордонних справ і торгівлі Австралії та Національний музей Австралії розробили пересувну виставку репродукцій, які подорожують по всьому світу, щоб показати це чудове мистецтво більш широкій аудиторії. Пересувна виставка аборигенного мистецтва «Старі Майстри», яку представляє Посольство Австралії в Україні, розпочала свою подорож Україною у січні 2017 року у Києві, і протягом двох років відвідала багато міст України.
На вернісаж завітає австралійський дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол Австралії в Україні, пані Мелісса О'Рурк.

 

Протягом місяця у хмельничан є неймовірна нагода здійснити мистецьку подорож в далеку та чарівну країну — Австралію. Природа, культура та люди цієї країни викликають щире захоплення. Розвиток та повага до культурного різноманіття цієї країни варті того, аби брати з неї приклад. Черговим свідченням цього є Виставка "Старі Майстри". На відкриття даного мистецького проекту особисто завітала Надзвичайний і Повноважний Посол Австралії в Україні пані Меліса О'Рурк.
Варто зазначити,.. що всі види мистецтва корінних народів Австралії, як і народне українське мистецтво,— пісні, танці, поетична творчість, оповідальний фольклор, а також образотворче мистецтво, окрім задоволення естетичних потреб, є засобами обміну інформацією та думками. Австралійські аборигени займаються мистецтвом не лише для задоволення або для самовираження, а й з певною метою — релігійно-магічною. Малюнки аборигенів не можна зрозуміти, просто розглядаючи їх, як не можна зрозуміти й їхні пісні, коли просто слухати їх і буквально передавати кожне слово. Ця виставка, ініційована Міністерством закордонних справ і торгівлі Австралії та Національним музеєм Австралії допомагає зрозуміти утаємничене та доторкнутись до скарбів корінного населення цієї країни. Універсальний символізм, притаманний мистецтву всіх аборигенів Австралії, не може не захоплювати своєю декоративною філігранністю та багатошаровою змістовністю. І це, безперечно, споріднює фольклорний спадок наших країн.

 
 
© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр