Головна сторінка     Зворотній зв`язок
ГОЛОВНАПРО МУЗЕЙКОЛЕКЦІЇВИДАННЯВИСТАВКИПРЕС-ЦЕНТРКОНТАКТИВІДВІДУВАЧУВІДЕОКонкурс «Подільська палітра»Наші ГероїПублічна інформація
  Головна » ВИСТАВКИ » Анонс виставок
Виставки
Проект-дослідження «Парадний портрет»
Куратор виставки: О. Михайловська
Період проведення виставки: 8 Серпня 2019 р. - 3 Вересня 2019 р.

 

З 8 серпня по 3 вересня у Хмельницькому обласному художньому музеї проходитиме проект-дослідження українських художників під назвою «Парадний Портрет».

Найкраща ідея для вшанування Незалежності України —згадка про шлях, який вона пройшла за ці 28 років. Історію країни творять особистості, а протягом багатьох віків образи видатних особистостей художники втілювали на парадних портретах. Наразі фотографія відняла у картини роль документа, а потім і сама позбулася цієї ролі через тотальне, повсюдне використання. До того, як це сталось, парадний портрет був представницьким зображенням людини з вищого кола і мав підкреслювати її велич, багатство, високий соціальний стан. Часи змінилися, і сьогодні межі між суспільними класами розмиті, а цифрове фото вже вкрай чітке.

Кураторський проект Єгора Анцигіна та Влада Кришовського передбачає переосмислення парадного портрету в умовах сучасного художнього контексту для дослідження питань публічності та урочистості, слави й репутації. 21 український митець, серед яких Петро Бевза, Микола Журавель, Петро Лебединець, Владислав Шерешевський, Андрій Цой та інші, обрали своїх персонажів —публічні постаті сучасної незалежної України. Вони зобразили їх на парадних портретах розміром 1,8 х 1,2 метри, і кожен трактував урочистий образ свого героя так, як забажав сам, адже слоган проекту — «ПП контемпорарі».

8 серпня на відкритті виставки в Хмельницькому обласному художньому музеї глядачі побачать, кого учасники проекту зобразили на своїх полотнах і як вони передали урочистість образів. Публіка дізнається, якими якостями наділили художники своїх персонажів і чи може існувати парадний портрет без класичної структури.

Учасники проекту:

Петро Бевза
Олександр Антонюк
Єгор Анцигін
Олександр Богомаз
Матвій Вайсберг
Євгеній Валюк
Ірина Вештак-Остроменська
Маріанна Голембйовська
Іван Грабко
Микола Журавель
Люся Іванова
Влад Кришовський
Дмитро Кришовський
Петро Лебединець
Олександр Ляпін
Роман Романишин
Світлана Струк
Андрій Цой
Нікіта Цой
Владислав Шерешевський
Олександр Янович

 

 
 
© 1986-2010 Хмельницький обласний художній музей
Офіційний сайт При використанні матеріалів сайту посилання на сайт музею www.artmuseum.km.ua обов'язкове

Розробка сайту
Студія Спектр